Vzkazy správci

Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Baráž o WHIL

Zlín zachránil interligovou příslušnost,když ve druhém barážovém utkání jasně přehrál Porubu 31:22 (14:11)

více...

Zlínské házenkářky si zhluboka oddychly. V baráži o interligu si uchovaly příslušnost mezi československou elitou i pro příští sezonu.V souboji s Porobou vyhrály oba duely,v sobotu porazily vítězky první ligy v otrokovickém azylu jednoznačně 31:22.

Vyrovnaný stav svítil na ukazateli jen v úvodní minutě, pak se Zlín, kterému samozřejmě nechyběly ani Budayová ani Růčková, do svého soupeře pustil a s podporou brankářky Dederlové brzy vedl 5:1 a poté 7:2. Poruba se po chvíli vzchopila a dokázala snížit na tříbrankový rozdíl 9:6, ale přestože pak domácí hrály v oslabení, utekly svému soupeři znovu na pětibrankový náskok 11:6. V poločase byl rozdíl opět tříbrankový, když Zlín vedl 14:11.

O všem definitivně rozhodl nástup do druhé půle.Zlínská děvčata během několika minut zvýšila své vedení na sedm branek, a i když ani za tohoto stavu se Poruba nevzdala a dokázala v dalším průběhu snížit na čtyřbrankový rozdíl, více jí již domácí hráčky nedovolily. V závěru Zlín svoje vedení ještě navýšil na konečných devět branek a po vítězství 31:22 stvrdil svoji účast v Interlize v ročníku 2008/2009.

Poruba: Drobcová 5, Holická 4, Bednářová a Oroszová po 3, Bittnerová, Tondrová a Vycudilíková po 2, Škapová 1.

Zlín:Varhaníková 2, Jalůvková 5, Růčková 8, Nevrlá 2,Budayová 5/1, Češková 3/1,Brzósková 1, Machovská 1, Mahdalová 5.