Aktuálně

Baráž o WHIL pro ročník 08/09

1.barážové utkání zvládl lépe obhájce interligy Zlín-

Poruba:Zlín-24:29

V prvním zápase baráže o setrvání v nejvyšší soutěži žen podlehla Poruba na svojí palubovce rozdílem pěti branek 24:29, když ještě v poločase byl stav vyrovnaný 14:14.

Zaplněná hala v Ostravě viděla hezkou házenou s vyrovnaným poločasem. Obě družstva se z počátku držela na dostřel a ani jedno nedokázalo soupeři odskočit na větší brankový rozdíl. Poruba předváděla výbornou hru v obraně a díky střelecké potenci nejlepší střelkyně 1.ligy Holické odskočila soupeři ve 20.minutě na tříbrankový rozdíl. Ještě do konce půle ale Zlín skóre vyrovnal a oba celky šly do šatny za nerozhodného stavu 14:14.

Poruba nezvládla vstup do druhého poločasu, udělala několik technických chyb a téměř minutu hrála ve dvojnásobném početním oslabení. V tu chvíli jí soupeř utekl na čtyřbrankový rozdíl. Domácí se ještě dokázaly přiblížit na 21:23. Pak ale přišly další technické chyby a zlínské házenkářky se radovaly z vítězství 24:29, když je v důležitých momentech podržely i jejich brankařky.

Domácí hráčky doplatily na množství technických chyb a na částé vylučování. Díky tomu měl Zlín možnost přesilových her a dával jednoduché branky. Hostující celek sázel především na reprezentantky Růčkovou a Budayovou, které se prosazovaly ze svého postu spojek. Nejlepší střelkyní domácích byla Holická a Vycudilíková se 7brankami, na druhé byla devětkrát úspěšná zlínská střelkyně Budayová.

Odveta se hraje ve Zlíně v neděli 1. června od 17:00.