Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Liga

Zápas Olomouc - Havlíčkův Brod

Olomoucké juniorky měly podle papírových předpokladů nad svými soupeřkami bez problémů vyhrát a z počátku to tak také vypadalo. Vlétly na svého soupeře jako uragán a za 14 minut byl stav 7:2. Potom se však rozchytala nejlepší hráčka hostí gólmanka Martina Ulrichová a domácí děvčata ztratila jistotu, přesnost (několik střel skončilo na tyčích) a posledních sekundách poločasu i vedení.

Po změně stran však už na hřišti existovalo jen jedno družstvo a to domácí juniorky, které za 25 minut druhé půle nastřílely svému soupeři 13 branek a samy inkasovaly jen 2. Do konce utkání již hostující děvčata jen korigovala z 24:14 na konečných 26:17..

Hostující družstvo zanechalo v Olomouci velmi dobrý dojem, mimo výborné brankařky Ulrichové o která již byla řeč, předvedly velmi dobrou obranu a solidní střelbu ze střední vzdálenosti. Domácí brankařka jim však mockrát skórovat nedovolila.

Článek z webu Deník.cz

Hned v úvodní minutě sice HB otevřel skóre, ve 13. minutě však již domácí hráčky vedly 7:2. Potom se však rapidně zlepšila obranná činnost brodského týmu, dařily se rychlé protiútoky a Jiskra strhla poločasové vedení na svou stranu.
Po pauze však došlo k již tradičnímu výpadku hostujících hráček, Jiskra dala za celý druhý poločas jen pět branek. Zmizela bojovnost i nasazení, nedařilo se úspěšné zakončování akcí a Olomouc byla náhle na koni. „Marně dumáme, co je příčinou opakujících se výpadků. Snad chybí hráčka, která by dokázala vzít odpovědnost na sebe a strhnout ostatní,“ zamýšlí se trenérka brodské Jiskry Renata Pajerová.

Olomouc - Severová 6/3,Coufalová 1,Houdková 1,Gebre Selassie 2,Pašková 6,Koppová 1,Goldová 9/2,

Havl. Brod - Plachá 2,Neubauerová 1,Kašpírková 1,Krejcarová 1,Pecková 2,Kafková 3,Kolesová 2,Šrámková 5

Zápas Otrokovice - Slávia

Úvod zápasu se domácím házenkářkám opravdu vydařil, když během 3 minut zařídila vedení 3:0 Helena Brandová. V 15 minutě vedly již o čtyři branky. Pak se však mladé Slávistky zlepšily v obraně a rychlými protiútoky manko smazaly a šly do dvoubrankového vedení. Otrokovice však ještě stihly do poločasu strhnout vedení na svou stranu.
Vyrovnaný stav vydžel ještě do 8. minuty druhého poločasu. Pak se Slávistky uthly o dvě branky a kontrolovaly vývoj utkání až do konce.
Domácí nesehrály špatný zápas. V druhém poločase se,ale přestalo dařit při proměňování šancí,vznikaly zbytečné technické chyby z čehož mladé Slávistky těžily a vítězstvím potvrdily roli mírného favorita.

Otrokovice - Machovská 9/2,Brandová 6/2,Michalčíková 2,Macková 2,Manclová 2,Remešová 2,Huráňová 1,Minaříková 1,Hájková 1/1,Duchoňová 1

Slávia - Raková 7,Vaňková 2,Romanczinová 4,Burdová 5, Jedličková 6, Krátká 2, Kastnerová 2, Dorazilová 1,Pučelíková 1,Kvasničková 2Zápas Liberec - Poruba

Vstup do sobotního ligového utkání se domácím házenkářkám DHK Loko povedl a do 20 minuty prvního poločasu  si udržovaly mírné tříbrankové vedení. Poté děvčata začala ztrácet míče a z rychlých protiútoků soupeře inkasovala laciné góly. Do druhého poločasu nastupovala LOKO s dvoubrankovou ztrátou, kterou rychlou a přesnou hrou v útoku rychle vymazala a získala dvoubrankové vedení. Závěr zápasu již tradičně nezvládla a o vítězství se připravila vlastními chybami  jak v útoku, tak i v obraně.

„Ve druhém poločase jsme se bohužel nevyvarovali školáckých chyb v obranné fázi, kdy jsou naše děvčata zbytečně vylučována a v častém oslabení jde soupeř do vedení, na které nejsme schopni zareagovat," uvedl prezident klubu Vladimír Vojtíšek.

Liberec - Krnáčová 3,Havlíčková 5,Novotná 2,Rezlerová 1,Šteffanová 1,Kračmanová  9,Jágrová 2

Poruba - Richvalská 6,Lešková 5,Ganzerová 4/4,Ficová 3,Baránková 2,Adámková 1, Drobcová 1,Mazalová 1,Mýlková 1

Zápas Most - Zlín

Mostecké hráčky prohrály tři zápasy v řadě za sebou, což narušilo jejich psychiku. Do utkání 8. kola s předposledním dorosteneckým družstvem Zlína a v domácím prostředí byly zajisté domácí hráčky velkými favoritkamy

Do Mostu přijelo z Moravy jen sedm hráček, které tak musely celý zápas odehrát bez střídání. To ještě umocnilo mostecké ambice na kladný výsledek. Domácí podcenili hostující celek a do hry nastoupili nekoncentrovaně, což se také projevilo v úvodu zápasu. Zanedlouho prohrávali 4:7. K ofenzivě zavelela Martina Vysloužilová a Dana Mrkvičková srovnala na 7:7. Obrana se neobešla bez tvrdě bránící Kateřiny Dvořákové, která odvedla perfektní kus práce, ale bohužel v průběhu druhého poločasu se vyfaulovala a předčasně musela opustit hrací pole. V průběhu dalších minut začal pomalu domácí celek svého soupeře z města obuvi přehrávat. Na konci poločasu vedl Most o tři branky, a to dodalo ženám z Mostu uklidňující pocit. V druhém poločase se rozpoutala teprve ta pravá házenkářská bitva. Zpočátku si udržoval Most své slibné vedení, ale důrazné a běhavé juniorky ze Zlína dokázaly vyrovnat stav na 22:22. Hra se rychle přelívala z jedné strany na druhou. Obě družstva dělala chyby. Vyzrálejší Baník odskočil na tři branky. Zlín kontroval a opět z toho byla remíza 25:25! Do konce zápasu chybělo sedm minut. V závěru svou zkušeností a brankami hodně pomohla Marie Kovačková, která i pečetila výhru domácího družstva.

Mostecký trenér Jiří Hanus byl rád za dva body. „Nemám moc rád tento druh zápasů. Hráčky jsem upozorňoval, aby soupeřky z konce tabulky nepodcenily, což se nám na začátku málem vymstilo. Družstvo Zlína mě překvapilo, že i bez střídání vydrželo celý zápas hrát ve svižném tempu. V našem celku bych chtěl za dnešní výkon pochválit Danu Mrkvičkovou na křídle, za obrannou činnost zaslouží poděkování Kateřina Dvořáková, ale i Nikola Machová v brance, která měla několik skvělých zákroků. Kladem celého družstva byl bojový duch a toho si také nesmírně cením! Vracíme se do středu tabulky a to je pro nás dobré.“

Most - Dvořáková 7/4, Mrkvičková 7,Janečková 4, M.Vysloužilová 4, Fritschová 1, Kovačková 5,Benešová 1.

Zlín - Nudní 8,Vránová 2,Talašova 4,Holubová 4,Habrovanská M.2,Popelková 6

Zápas Astra - Cheb         (Zdroj Deník.cz)

K důležitému utkání zajížděly hráčky Lokomotivy do Prahy, kde duel nezvládly herně a hlavně psychicky.

Přesto, že si Chebské v úvodu utkání vytvořily velké množství šancí, proměnily z toho minimum, a naopak domácím vycházelo skoro všechno. Hráčky Astry se uklidnily, Chebu se herní koncepce zcela rozpadla. Druhý poločas už byl vyrovnaný, ale domácí si s přehledem pohlídaly vítězství.

Cheb - Šturmová 8,Kalčíková 7,Prokopová 3,Pilmajerová 2,Silnicová 1,Heldová 1, Keblúšková 1