Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Liga

Zápas Zlín - Otrokovice

Utkání dvou naprosto rozdílných poločasů mohl vidět každý, kdo v sobotu ráno zavítal do sportovní haly ve Zlíně. Proti sobě nastoupila družstva domácího juniorského týmu a otrokovické Jiskry.Otrokoviceké hráčky si vypracovaly již první půlce úvodního poločasu jasné vedení o sedm branek a zdálo se, že domácí házenkářky nenajdou protizbraň. Opak byl však pravdou. V úvodu druhého poločasu za stavu 8:18 došlo k radikálnímu zvratu. Domácí díky zlepšené hře v obraně začaly postupně umazávat z brankového rozdílu a na hostující hráčky padla deka, kterou nedokázaly setřepat. V poslední minutě si domácí Kateřina Brzósková vynutila po faulu sedmimetrový hod a dvouminutový trest pro Helenu Brandovou. Tuto sedmičku domácí hráčky proměnily a v utkání zvítězily.

Trenér Otrokovic
"Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. V první jsem nemohl děvčatům snad nic vytknout. Druhý poločas jsme bohužel nezvládli. Pochválit mohu snad jen Janu Machovskou, která podala opravdu velmi dobrý výkon. "

Otrokovice - Huráňová 2,Minaříková 2,Machovská 10/3,Duchoňová 1,Brandová 2/2, Remešová 1,Manclová 3,Macková 2.

Zlín - Brzósková 7,Talašová K. 5,Zmeškalová 3,Popelková 3,Holubová 3,Vránová 1, Nudni 1,Pospíšilová 1

Zápas Havlíčkův Brod - Astra

V galerii audiokomentář trenéra Havlíčkova Brodu

Zpočátku musely brodské hráčky dvakrát dohánět dvoubrankové manko. Až od 10. minuty získaly převahu, když se střelecky prosadila Pešková. Nástup Jiskry do druhého poločasu měl opravdu sílu orkánu, za čtyři minuty to bylo 19:13, střeleckou mušku si správně seřídily Kolesová, Plachá i Krejcarová, o výhře domácích již tak nebylo pochyb.

Havlíčkobrodské házenkářky se však potom přece jen nevyhnuly hluchým místům, kdy se jim vůbec nedařilo. Naštěstí je podržela gólmanka Ulrichová.
„Důležité čtyři body v záchranářském souboji jsou v kapse. Holky předvedly solidní výkon,“ oddechl si trenér brodských házenkářek David Kučera.
„Máme zraněné spojky Vrbkovou a Kraučukovou, a tak jsem na těchto místech musel improvizovat, hrály tam hráčky, které jinak hrají na jiných postech. Naštěstí všechno dopadlo dobře,“ dodal Kučera.
Havlíčkův Brod -  Plachá 5,Kolesová 5,Krejcarová 5,Kafková 4,Kopicová 3,Musilová 3, Šrámková 3
Astra - zatím neznámé

Zápas Liberec - Cheb

Házenkářky DHK LOKO Liberec odehrály o víkendu další ligový zápas na domácí palubovce. Hostem byla Lokomotiva Cheb, která si odvezla z města pod Ještědem drtivou porážku 18:31.

Od začátku utkání se liberecká děvčata ujala vedení, které postupně narůstalo. V  první polovině jim vycházelo zakončení z rychlých protiútoků, což  umožnila dobře fungující obrana a do druhého poločasu tak vstupovala se 7 brankovým náskokem. Do 20. minuty druhého poločasu domácí házenkářky  tento náskok udržovaly a až v závěru  soupeřkám z Chebu odskočily na větší brankový rozdíl.

„Proti dvěma po sobě prohraným zápasům jsme se zlepšili v obranné fázi a mohli jsme tak chodit do rychlých protiútoků a tím dosáhnout rychlých gólů. I v samotném postupném útoku hrála děvčata téměř to, co se od nich očekávalo. Naše hra přinesla stále ještě dost technických chyb a nepřesností, které nás ve vyrovnaných zápasech, jež nejsme schopni dotáhnout do vítězného konce, stojí cenné body,"  řekl trenér Jan Houser.

Liberec - Kračmanová 12,Havlíčková 8,Rezlerová 4,Šteffanová 3,Jágrová 1,Raisová 1,Krnáčová 1

Cheb - zatím není k dispozici

Zápas Plzeň - Most                    (zdroj Deník.cz)

V sobotním utkání první ligy házenkářek hostil plzeňský tým DHC SVŠ hráčky Baníku Most. Vzhledem k postavení v tabulce i výhodě domácího prostředí byly Plzeňanky mírnými favoritkami. To po vyrovnaném průběhu potvrdily, když zvítězily rozdílem pěti branek 27:22.
V úvodu nic nenasvědčovalo předzápasovým prognózám, domácí hráčky se totiž se dlouho nemohly dostat do tempa. Most dobře bránil a využíval každou příležitost k ohrožení branky domácích. Také proto byl téměř v celé první polovině vyrovnaný stav. Až v jejím závěru se podařilo Plzni odskočit na rozdíl dvou branek.
Po přestávce začala převaha domácích narůstat. Plzeňanky zrychlily hru a zpřesnily střelbu a jejich náskok postupně narůstal. Hostující házenkářky ke konci zápasu nestačily ani fyzicky a domácí dokráčely k zasloužené výhře.

Plzeň - Havlová 6,Lišková 6/1,Pousková 4,Sedláčková 4,Rumlová 2,Míčová 2,Písařová 2, Srbová 1

Most - doplním později

Zápas Slávia - Olomouc

Utkání prvního s druhým v 1. lize žen splnilo svá očekávání. V Edenu byla k vidění kvalitní házená, zejména Hanačky se představily ve výborném světle. Od samého začátku nenechaly nikoho na pochybách o tom, že si přijely do Prahy pro vítězství. Základem úspěchu byl opět skvělý výkon brankařky Lucky Raškové.

V obou družstvech nastoupilo po pěti reprezentantkách, na straně Slavie juniorské: Vašková, Pekařová, Raková, Vaňková a Romanczinová, v hostujícím družstvu juniorské: Růžičková, Gebre Selassie, Pašková, Houdková a Martina Goldová, která je v širším výběru seniorské reprezentace.

Slavia - Raková 3,Kvasničková 2,Brunnhoferová 1,Krátká 1,Vaňková 2,Romanczinová 2,Jedličková 3,Burdová 3/2,Pekařová 3.

Olomouc - Severová 10/3,Coufalová 2,Houdková 1,Pašková 6,Koppová 2,Goldová 5

Zápas Poruba - Kobylisy

Ženy Sokola Poruby na domácí palubovce přivítaly celek, který v minulé sezoně do poslední chvíle bojoval o účast v baráži o postup do československé interligy. „I když jeho letošní umístění neodpovídá loňským ambicím, šlo o těžkého soupeře, který se opírá hlavně o hru svých urostlých spojek,“ uvedl vedoucí družstva Libor Adámek.
V prvním poločase se domácím hráčkám nedařilo ubránit urostlé hráčky z Prahy a v útoku se jen těžce prosazovaly přes kvalitní obranu hostů. Do šaten se tak oba týmy odebraly za nerozhodného stavu.
„Ve druhé půli děvčata v obraně přidala na pohybu a důrazu, díky čemuž se nám povedlo několik rychlých protiútoků. V postupném útoku jsme se konečně začali prosazovat střelbou z větší vzdálenosti,“ přiblížil klíčové momenty utkání Adámek.
V závěru se projevila lepší fyzická kondice porubských házenkářek a dlouho vyrovnané utkání dotáhly k vítězství.
„Tímto výsledkem jsme se díky lepšímu skóre dostali na první místo v tabulce a věřím, že stejně odpovědným přístupem a dobrými výkony jako dosud se na něm budeme objevovat i po skončení podzimní části soutěže,“ řekl porubský vedoucí družstva.

Poruba - Mýlková 5, Lešková 1, Augustýnková 2, Baránková 2, Drobcová 1, Ganzerová 6, Adámková 2, Ficová 2, Malachovská 2, Richvalská 4

Kobylisy - Vyhnalová 9/2,Orságová 4,Tomášková 3/1,Benešová 2,Moroczová 2,Sukdoláková 1