Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Liga

Zápas Olomouc - Zlín

Nedělní derby juniorek moravských interligových klubů mělo být vcelku jednoznačnou záležitostí domácího družstva. Oba celky dělil před utkáním propastný rozdíl devíti bodů a navíc hostující družstvo na hřišti soupeřů ještě ani jednou nebodovalo. Mělo za sebou ale několik jen nejtěsnějších porážek, takže určité varování zde bylo. Utkání nezastihlo domácí družstvo v nejlepší pohodě, od začátku utkání tahalo za kratší konec a první poločas také skončil jejich porážkou rozdílem tří branek.

Po změně stran se brankový rozdíl ještě zvýšil na čtyřbrankový. Za tři minuty však bylo vyrovnáno (14:14) a vypadalo to na zásadní obrat ve vývoji skore. Hostující družstvo však znovu získalo tříbrankový náskok a ten si udržovalo až do poslední desetiminutovky. Domácím se podařilo 4 minuty před koncem srovnat na 24:24. Drama vrcholilo, Hanačky šly do tříbrankového vedení a dvě minuty před koncem vedly 27:24. Hostující družstvo nasadilo osobní obranu, což domácí děvčata zaskočilo a po dvou chybách soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Ještě několik sekund před koncem přišla další technická chyba, na vyrovnání však hostujícím děvčatům už nezbyl čas.

Obě družstva nastoupila s několika hráčkami svých interligových kádrů, v domácí sestavě se objevila střelkyně Kateřina Růžičková, která potřebovala získat herní jistotu a po dlouhém zranění se rozehrávala Dominika Selucká. Hostující družstvo přijelo hned s pěticí interligistek, z nichž Šviráková a Nudní byly pro obranu domácích nejnebezpečnější. V brance hostí byla velkou překážkou Ivana Polášková, která kryla řadu velmi těžkých střel domácích.

V domácím družstvu chytala velmi dobře v prvním poločase Lucie Rašková, ve druhé půli však několikrát zaváhala a v brance se dvakrát prostřídala s Denisou Růžičkovou. Ta se blýskla zejména v posledních minutách dvěma výbornými zákroky. Nejlepší hráčkou domácích byla Barbora Pašková, střelecky se prosadila rozhodujícími brankami Katka Růžičková a také Martina Koppová vstřelila pár důležitých gólů a navíc hrála v některých fázích osobku na Švirákovou.

Utkání svou úrovní bylo velmi kvalitní, družstva hrála s plným nasazením a předvedla několik pohledných akcí. Vítězství domácích bylo tentokrát hodně šťastné.

Olomouc  - Severová 1,Houdková 1,Gebre Selassie 3, Pašková 8/1,Koppová 4, Goldová 2, K. Růžičková 7, Selucká 1.

Zlín  - Talašová 3, Pospíšilová 1,Šviráková 3,Nudni 6/3,Brzosková 2, Popelková 2, Vránová 4,Holubová 1,Talašová 4

Zápas Most - Otrokovice

První liga házené žen pokračovala předposledním, desátým kolem podzimní části soutěže. Sedmý Most hostil svého tabulkového souseda, šesté Otrokovice. Hrála se tvrdá, ale ne záludná házená s rychlou kombinací. Děvčata z Moravy nepřijela jen odehrát zápas. Naopak po dvě třetiny zápasu byla lepším celkem, když domácím nevycházela koncovka, ale i střelba ze střední vzdálenosti. Hostující celek od první minuty vedl, domácí dotahovali jedno až dvou brankový náskok. O branky domácího družstva se převážně staralo osvědčené trio Hana Martinková, Dana Mrkvičková a Martina Vysloužilová. Přes veškerou snahu vyzněl poločas ve prospěch Otrokovic. Po přestávce hostující děvčata svou rychlou kombinační hrou odskočila Mostu na velký rozdíl šesti branek 15:21! O osudu zápasu se zdálo být rozhodnuto. Potom se však do hry vložila Marie Kovačková, která začala přesně zasahovat Otrokovickou branku. Domácí družstvo ožilo, kupodivu se přidalo i hlediště, a tak na začátku 23. minuty již zmíněná hráčka vyrovnala. Tři minuty před koncem se domácí ženy ujaly vedení, ale silný soupeř v poslední minutě otočil utkání ve svůj prospěch 26:27. Remízu zachránila domácí Mrkvičková.

Několik vět řekl k zápasu i mostecký trenér Jiří Hanus:
„V zápase jsme chtěli zvítězit, ale z herního vývinu situace jsem rád alespoň za bod. V prvním poločase nám nevycházela střelba, ale po přestávce jsme dokázali srovnat šestibrankové manko. Děkuji divákům, kteří dokázali náš kolektiv vyhecovat k maximálnímu výkonu. Škoda posledních deseti vteřin, kdy jsme měli v držení míč, ale nic jsme nevymysleli pro vstřelení branky."

Most - Mrkvičková 6/3,Martinková 8, Janečková 1,M. Vysloužilová 4,Fritschová 1, Kovačková 6,Benešová 1

Otrokovice - Huráňová 3,Machovská 4,Duchoňová 4,Brandová 6/3,Remešová 1, Manclová 7, Macková 2