Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Liga

Zápas Olomouc - Liberec                 (Zdroj R1 genus)

Házenkářky DHK LOKO Liberec vstoupily v sobotu utkáním v Olomouci do druhé poloviny ligové soutěže. Do Olomouce odjel Liberec se značně oslabeným kádrem, když některé hráčky skolily zdravotní problémy. I tato situace byla jedním z důvodů porážky libereckých hráček 25:32 (11:18).

„Od začátku zápasu jsme  se hodně trápili, již po prvním počase byl však zápas rozhodnut. První gól dala liberecká děvčata až za stavu 4:0 pro Olomouc. V obranné činnosti jsme hráli velice vlažně a u všeho jsme byli o krok déle, poté následovala spousta vyloučení, která nás stála mnoho sil. V útočné fázi jsme si vytvořili neuvěřitelných 22 technických nevynucených chyb, a to se samozřejmě vyhrávat nedá. Střelecky se dařilo pouze 3 hráčkám," řekl po utkání trenér Jan Houser. „Jsem naším výkonem velmi zklamaný, hlavně přístupem k zápasu, odevzdaností a nedisciplinovaností našich hráček. Naší neschopností se poprat o výsledek, zabojovat. Takhle se o přední umístění hrát nedá. Soupeři k výkonu gratulujeme," řekl prezident klubu Vladimír Vojtíšek.
Olomouc - Severová 4/1,Houdková 2,Horňáková 1,Zavadilová 1,Gebre Selassie 4, Stuchlová 5,Pašková 1,Koppová 1,Goldová 13/2
Liberec - Kračmanová 11/1,Havlíčková 4,Krnáčová 7/2,Smolíková 1,Vélová 1,Kuhnová 1
Zápas Otrokovice - Kobylisy
V sobotu 7.2.2009 se v napajedelské hale utkaly Otrokoviceké házenkářky  ve svém prvním utkání jarní části soutěže s družstvem Sokola Kobylisy. Tento celek  na podzim v Praze porazily, takže si děvčata věřila i v domácí odvetě. Trenér Závodník měl k dispozici kompletní kádr včetně nových posil Julky Varhaníkové a Vlaďky Novosádové, kterou jistě příznivci zlínské a veselské házené znají spíše pad dívčím jménem Bachůrková.
Byla to právě Julka Varhaníková, která otevřela skóre zápasu hned z prvního útoku krásnou střelou z pravé spojky. I po zbytek utkání byla velmi platná zejména v obraně. V útoku zásobovala výborně hrající, univerzální hráčku Petru Manclovou pěknými přihrávkami do pivota. Zápas pro ni však skončil předčasně. Rozhodčí v druhém poločase posoudili její faul na pronikající hráčku jako hrubý a po červené kartě musela další vývoj utkáni sledovat z hlediště. Výborně ji však zastoupila Vlaďka Novosádová, která se ve svém premiérovém utkání trefila do sítě soupeřek hned 3x. Další dvě branky zaznamenala ze značky sedmimetrového hodu.
Hostují družstvo se opíralo především o Lucii Vyhnalovou, která nám působila asi největší problémy. Přestože po 10 minutách prohrávaly hostující hráčky o 6 branek, zbraně nesložily a bojovaly až do konce. Dramatické chvíle zažili přitomní diváci hlavně 10 minut před koncem, kdy naše děvčata až neskutečně špatně sehrála přesilovku 6 na 4 a soupeřkám dovolia se příblížit na rozdíl 4 branek.
Trenér Závodník byl po zápase spokojen se ziskem dvou bodů a s nasazením všech hráček. Vyskytly se sice ještě závažné chybky hlavně při již zmíněné přesilovce, ale i přesto si děvčata zaslouží velkou jedničku.

Otrokovice -  Huráňová 4,Varhaníková 3,Minaříková 1,Novosádová 5/2,Brandová 4/3, Michalčíková 1,Manclová 7, Macková 1

Kobylisy - Vyhnalová 7,Benešová 4,Marková 3/3,Orságová 2,Sukdoláková 2,Váňová 2,Kleperádová 1,Gloserová 1,Tomášková 1

Zápas Havlíčkův Brod - Cheb

V úvodním (předehrávané 14.kolo) kole jarní části 1.ligy žen přivítal Havlíčkův Brod ve své domácí hale házenkářky z Chebu. Oba soupeři věděli jak je tento zápas důležitý v boji o záchranu. Tabulka letošní 1.ligy je hodně vyrovnaná a v žádném utkání není výsledek předem daný, proto se hrálo opravdu o hodně důležité body.

V začátku utkání se tato skutečnost jednoznačně promítla i do dění na hřišti. Hra byla z obou stran hodně neurovnaná a viditelně nervózní.  Hráčky se bály vzít na sebe zodpovědnost při zakončování útočných akcí a z toho pramenily zbytečné technické chyby. Až do páté minuty domácí tým jen dotahoval  vedení hostů z Chebu. V těchto chvílích pomohla domácím změna obrany z 0:6 na 1:2:3, který hostům viditelně neseděl. Domácím se z důrazné a pohyblivé obrany začal dařit rychlý přechod do útoku z jasných šancí trestat chyby soupeřek. V rozmezí deseti minut (10-20) dokázaly domácí utéct z remízového stavu 4:4 na 13:6. V poslední třetině první poloviny se již havlíčkobrodský rozjetý vlak malinko zadrhl, ale svůj sedmibrankový náskok udržely. Jednoznačným plusem pro domácí bylo, že se v prvním poločase prostřídaly všechny hráčky.

Druhý poločas byl již jasně pod kontrolou Havlíčkova Brodu. Brankářka Martina Ulrichová zavřela branku (do 20 minuty inkasovala 2 branky) a její spoluhráčky v poli svým pohybem a důrazem v obraně a rychlými útoky jasně přehrávaly svého soupeře. Ve 20 minutě byl stav jednoznačných 32:12. Utkání bylo od této chvíle již pouze dohráno. Domácí hráčky již polevily v soustředění a své umění mohla proto naplno ukázat i druhá brankářka Havlíčkova Brodu Klára Brožková, která svými přesnými zákroky nedovolila soupeřkám se ani přiblížit na dostřel domácím.

V utkání jsme ukázali jak bychom chtěli bojovat o udržení se v lize i pro příští sezónu. Bojovnost a kolektivní výkon všech hráček mě příjemně potěšil. Holky věděly o co se v tomto utkání hrají a nervozita se na většině z nich projevila hlavně v začátku zápasu. Svým zaujetím a bojovností šly v těchto chvílích příkladem hlavně Vrbková a Kolesová, ale s přibývajícím časem se uklidnil i zbytek týmu a na hře to bylo hned znát. Jsem rád nejen za dva veledůležité body, ale hlavně za hru, kterou holky předvedly.

Havl.Brod - Šrámková 7,Kafková 5/1,Kutlvašrová 4/1,Kopicová 3,Vrbková 3,Musilová 3,Kolesová 3,Krejcarová 2,Stejskalová 2,Herzánová 2,Neubauerová 2

Cheb - Šturmová 4,Pilmajerová 4/1Heldová 4/2,Kalčíková 2,Silnicová 2,Tůmová 1

Zápas Zlín - Plzeň                                        (zdroj Deník.cz)

Výhrou vstoupily do odvetné části I. ligy házenkářky Zlína,která se díky lepšímu skore posunula na 9.místo.

Záloha interligového družstva musí hodně vzpomínat, kdy naposledy vyhrála tak vysokým devítigólovým rozdílem. Po dvou „chudých“ letech si tentokrát nečekaně vyšlápla na pátý celek soutěže - Plzeň.

„V úvodu ještě dokázal soupeř vzdorovat, ovšem díky zlepšené obraně v čele s výbornou gólmankou Dederlovou jsme ještě do přestávky získali uklidňující vedení a zlomili odpor Západočešek,“ označil klíčový moment duelu trenér Zlína Milan Buday. Po přestávce se do hry dostala celá lavička, přičemž v závěru domácí vedli až o 11 branek. „Černou kaňkou zápasu je zranění kotníku Holubové. Každopádně vysoké vítězství může náš tým nastartovat, aby do dalších duelů získal potřebné sebevědomí,“ věří Buday.