Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Liga

Zápas Otrokovice - Astra

Ve 12.kole přivítaly otrokovické házenkářky, tentokrát už v hale na Štěrkovišti, celek pražské Astry. Přestože je toto družstvo na posledním místě tabulky, předvedlo kvalitní hru, které se opírala především o výkon Renaty Filipové.
Po rozpačitém začátku se domácí děvčata šňůrou 5 branek dostala do vedení 7:3 a zdálo se, že se zápas odehraje v poklidném tempu.Házenkářky z Astry se však nevzdávala a bojovala.Domácí házenkářky rozhodně nehrály podle představ trenéra Závodníka. Velké množství technických chyb zapřičinilo, že se Astra dotáhla v úvodu druhého poločasu až na rozdíl jedné branky. Rozhodující postavou na hřišti byla opět Martina Prudká, která výrazně pomohla družstvu k zisku obou bodů. Velmi dobrý výkon podaly i Petra Manclová s Adrianou Remešovou. V brance již tradičně podpořila svým výkonem Renata Vitásková.Svou první branku v 1.lize za Otrokovice vstřelila Jana Žůrková.

Otrokovice - Novosádová 1,Prudká 10/2,Brandová 1/1,Remešová 4,Manclová 6, Macková 2, Žůrková 1

Astra - Filipová 4,Dohnalová 3,Kulíšková 3,Janoušková 3,Uhlířová 2,Fraňková 2,Flodrmanová 1,Hájková 1,Latináková 1

Zápas Plzeň - Havlíčkův Brod               (zdroj vysočina-news.cz)

V Plzni se hrála, rychlá a poměrně tvrdá házená se šťastným koncem pro hostující
Jiskru. Jiskra hrající velmi dobře v obraně, se brzo ujala vedení a v 15. minutě
vedla 6:3. Domácím se však podařilo do pěti minut srovnat na 8:8. Hra se
vyrovnala a začla přetahovaná o každou branku.
Havlíčkovu Brodu se tradičně nepovedl vstup do druhého poločasu a domácí hráčky zvýšily svůj náskok z první půle a v 39.minutě vedly 17:13. Pak Jiskra zpřesnila hru nenechala se znervóznit a v 51. minutě se skóre srovnalo na 18:18. Z rychlých protiútoků se brodské házenkářky ujaly vedení, ale domácím se podařilo opět vyrovnat, i když vždy z nařízených 7m hodů. Dvě minuty
před koncem se Jiskra opět ujala vedení a v nervózním závěru uhájila velmi cenné vítězství
. Pochvalu zaslouží celý tým, zejména za skvělou práci v obraně, vyzdvihnout zaslouží Martina Ulrichová v brance.

Plzeň - Branky Plzně zatím nejsou kompletní

Havl.Brod - Vrbková 1,Pešková 1,Kopicová  2,Krejcarová 7,Kafková 5,Kolesová 2, Šrámková 4

Zápas Most - Olomouc

Do prvního kola jarní části první ligy nastoupily mostecké házenkářky oslabené o tři hráčky základní sestavy. Dvořákovou skolila viróza, Martinková a Vysloužilová M. hrály za Jindřichův Hradec .

Olomoucký celek přijel do Mostu jen s devíti hráčkami a s velkými obavami o výsledek. Jakmile však hosté zjistili, že nehraje Martinková, rychle ožili a bylo to vidět i na mostecké palubovce. Od prvních okamžiků udávalo hostující družstvo tempo hry, kterému se bohužel domácí celek nedokázal přizpůsobit. Za dvanáct minut hry byl stav hrozivých 1:6, a hráčky z Mostu byly vždy o krok pomalejší než jejich moravský partner. Mostecká obrana byla jak řešeto a Fritschová na vše sama nestačila. V útoku nebyly do hry zapojeny obě křídla, zoufale vázla souhra mezi střední spojkou a krajními spojkami. Paradoxně tak střeleckou situaci u domácího družstva zachraňovaly dvě hráčky, které dělí patnáctiletý rozdíl. Nejzkušenější Marie Kovačková a mladinká Marcela Šplechtová. Jejich branky však jen mírnily krutost velké porážky.

Trenér Jiří Hanus po utkání netajil své zklamání: „Z naší hry jsem jednoznačně rozladěn. Měsíc a půl trénujeme pět herních kombinací, při zápase to nezahrajeme ani jedou. To prostě takto nejde. Olomouc nás dnes jednoznačně přehrála ve všech směrech, jak v obraně, tak v útoku byla lepším celkem. Nám sice chyběli tři nebo čtyři hráčky, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Chceme-li hrát 1. ligu, musíme si umět poradit i s tímto handicapem. Mé zklamání je o to větší, že se přišlo podívat docela dost diváků, kteří viděli z naší strany takovou to házenkářskou blamáž.“

Most - Mrkvičková 3/2,Schererová 2,Janečková 3,Fritschová 1,Kovačková 4, K.Vysloužilová 1,Benešová 1,Šplechtová 5/1

Olomouc - Severová 7/4,Dorňáková 5,Gebre Selassie 2,Vyhňáková 1,Koppová 5, Goldová 4,Stuchlová 9

Zápas Slávia - Kobylisy                         (zdroj hazena.4ip.cz)