Lokomotiva Cheb - Baník Most - 25:22 (17:11)

Sokol Poruba - Havlíčkův Brod - 33:13 (15:6)

Astra Praha - DHK Olomouc SCM - 24:35 (8:20)

Sokol II Kobylisy - HC Zlín SCM - 32:30 (15:13)

18.4.2009

12:15  Lokomotiva Liberec - Jiskra Otrokovice

Zápas Cheb - Most                           (zdroj dhk-banikmost.cz)

V předehrávaném 14. kole první ligy házené žen jel ke svému zápasu DHK Baník Most na palubovku předposledního celku ligy Lokomotivy Cheb. Devátý celek z Mostu byl dle papírových předpokladů favoritem zápasu.

Do páté minuty se utkání vyvíjelo dle předpokladů. Most se bez problémů ujal vedení 2:4, ale malý náskok ukolébal hostující kolektiv žen natolik, že o deset minut později prohrávaly 8:5 a domácí hráčky vycítily svou příležitost. Zpřesnily hru a rychlými kombinacemi vnikaly do otevřené obrany balíkovského celku. Most kontroval jen sporadicky, a tak v poločase prohrával o šest branek. Druhý poločas byl z pozice mosteckých hráček o poznání lepší, ale na rozjetý vlak z Chebu to již nestačilo. Nutno připomenout, že mostecký kolektiv tak trochu děvčata z Chebu podcenil, a že hrál opět bez Martinkové a M. Vysloužilové, které by jistě svému celku citelně pomohly.

Trenér Jiří Hanus k zápasu poznamenal: „Je velká škoda, že jsme se nedohodli s Jind. Hradcem. Původně jsem pro tento zápas měl mít k dispozici obě naše hráčky, ale na to se nechci vymlouvat. Cheb byl dnes lepším celkem a my jsme za první půli udělali dvanáct technických chyb. To je chyb na celý zápas hodně, my to stihli za třicet minut! V jarní části soutěže jsme zatím nebodovali, chceme si však svou reputaci napravit již tuto neděli 1. března, kdy od 15. hodin hostíme v Mostě Astru Praha. Doufám, že tentokrát budeme kompletní, i když problém bude v obraně, kde bude chybět Káťa Dvořáková. Ta se zranila v Chebu a vypadá to nadlouho.“

Most - Mrkvičková 6/2,Janečková 7,Kovačková 3,K. Vysloužilová 2,Benešová 3, Šplechtová 1

Cheb -  Šturmová 8,Heldová 5,Silnicová 5,Bezchlebová 3,Pilmajerová 3,Bolgáčová 1

Zápas Poruba - Havl.Brod           (zdroj Hazenabrod.wgz.cz)

Trenér HB:

"TRAPAS. To je slovo, které vystihuje celý náš výkon v Porubě. Domácí hráčky byly po všech stránkách lepším týmem a doslova nás rozdrtily.

Havlíčkův Brod se držel pouze prvních 15 minut, kdy ještě nedělal chyby a pozorně bránil. Velkou oporou byla Martina Ulrichová v brance, která hned na začátku utkání kryla asi pět naprosto vyložených šancí domácí Poruby. Bohužel hráčky v poli se k jejímu výtečnému výkonu nepřidaly. Domácí postupně přidávali na agresivitě v obraně a po chybách hostů nekompromisně trestaly z rychlých útoků. Zbylých 45 minut utkání měl jednotvárný obrázek: Havlíčkův Brod ztratí míč technickou chybou a domácí hráčky nabídnutou šancí nepohrdnou a vstřelí jednoduchou branku.

To co jsme předvedli v neděli v Ostravě, bylo hodně slabé a doslova ostudné. Vůbec nerozumím některým hráčkám, jak jednoznačně podlehly tlaku domácích. Doslova se sesypaly a nebyly schopné udělat nic jiného než odevzdávat míče soupeřkám. Vůbec jsme se nedokázali srovnat s agresivní a tvrdou obranou domácích házenkářek a absolutně jsme neplnili, to co jsme si řekli, že budeme hrát. Jak tým bojoval a hrál odvážně v předchozích dvou jarních kolech, tak si v Ostravě utrhl pořádnou ostudu. Máme nyní čtrnáct dní na to, abychom se z této sprchy otřepali a připravili se na Most. Věřím, že se dokážeme v dalších jarních utkáních z této prohry poučit a nedovolit, aby se něco podobného opakovalo."

Poruba - Adámková 3,Baránková 2,Drobcová 2,Ficová 2,Ganzerová 1, Holická 4,Malachovská 3,Mýlková 6,Oroszová 6,Richvalská 4

Havl.Brod - Kolesová 2,Kafková 2,Neubauerová 1, Pecková 2,Kopicová 4,Krejcarová 1,Šrámková 1

Zápas Astra - Olomouc                               (zdroj dhkzoraolomouc.cz)

S určitými obavami nastupovaly Olomoučanky v hale Tatranu Střešovice v Praze k utkání s posledním družstvem soutěže. Jednak nemají na soupeře příliš dobré vzpomínky z utkání na podzim v Olomouci, když dokázaly vyhrát jen nejtěsnějším poměrem 23:22 a jednak proto, že odjely do Prahy jen s osmi hráčkami do pole a dvěma brankařkami. Musely se obejít bez zraněných Báry Paškové a Adély Marečkové i bez Zuzany Dorňákové, která plnila pracovní povinnosti. Družstvu tak ochotně pomohla Katka Růžičková, která po nočním příjezdu z utkání v Bratislavě (stejně jako Anička Gebre Selassie) hned ráno cestovala do Prahy a nakonec družstvu hodně pomohla.

Hanačky proti zkušenému soupeři vyrukovaly s kvalitní obranou, za kterou chytala ve famózní formě Lucka Rašková, která dosáhla více než 60 % úspěšnosti zásahů a domácí střelkyně přiváděla do zoufalství. Po jejích zákrocích navíc rychlonohé Olomoučanky drtily soupeře brejky, takže skore v jejich prospěch utěšeně narůstalo.

Po změně stran hostující hráčky pod dojmem vysokého vedení trochu polevily a dovolily soupeři sehrát poločasovou vyrovnanou partii. Své jednoznačné vedení si však pohlídaly až do závěru zápasu.Hanačky si tak,vysokou výhrou upevnily své vedení v soutěži.

Astra -  Janoušková 3,Fraňková 6,Latináková 1,Filipová 2,Kulíšková 1,Uhlířová 5/1, Pešlová 2,Flodrmanová 1,Krejčíková 3

Olomouc -  Severová 3,Gebre Selassie 2,Růžičková 11/4,Stuchlová 7,Koppová 3, Goldová 9/1

Zápas Kobylisy - Zlín               (zdroj Deník.cz)

V rámci 14. kola soutěže prohrála juniorka Zlína o dvě branky na palubovce přímého konkurenta v boji o udržení - Kobylis.

První poločas byl velmi vyrovnaný. Oba soupeři se střídali ve vedení.Prvních 17 min.jsme vyhráli 9:6.Následně se soupeř šňůrou 5 branek dostal do vedení a udržel si ho až do konce poločasu.Příčinou neúspěchu bylo špatné pokrytí pivota, střelkyň z dálky a celkově chaotická obrana.Naštěstí se nám dařilo témeř vždy kontrovat,takže jsme nedovolili soupeři odskočit na větší brankový rozdíl.
Ve 2.poločase jsme si udržovali do 18. min.jednobrankový náskok (22:23) po té jsme chybovali v obraně a 5 krát inkasovali.23.min.(27:24) V zápětí jsme díky obraně 4+2 kontrovali 3 brankami během necelých 2 minut a ve 25.min. byl stav 28:27 pro Kobylisy.Do 29. min(30:29) jsme jen dotahovali jednobrankový náskok Kobylis.V hektickém závěru jsme inkasovali ještě 2 branky a pouze jednu vstřelili ,což již na zvrat nestačilo.
„Házenkářsky jsme na tom byli lépe, ovšem rozdíl byl v obraně, přesněji v kilogramech. Domácí díky tomu byly důraznější, nejvíc se jim dařila střelba z dálky,“ vypozoroval trenér juniorky a interligistek Zlína Milan Buday.

„Je to škoda. Když v zápase dáme třicet gólů, měli bychom bodovat. Bohužel velký rozdíl ve váze hráček hrál tentokrát velkou roli,“ je přesvědčen kouč, jehož týmu i nadále v tabulce patří osmá příčka

Kobylisy - Vyhnalová 7,Orságová 6,Tomášková 4,Vaňková 4/1,Sukdoláková 3,Borová 2,Kleperádová 2,Váňová 1,Benešová 1,Marková 1,Drahokoupilová 1

Zlín - K. Talašová 1,Šviráková 10,Nudni 1,Brzósková 2,Holubová 4,Cedidlová 8, L. Talašová 2,Pospíšilová 2

Poslední komentáře
25.02.2009 14:45:49: to pan Buday: Vymlouvat se na váhu hráček je opravdu trapné. Podle Vašeho komentáře to vypadá, že za...