Aktuálně

Liga

Liga začala. 1.kolo

Liberec : Zlín SCM - 28:18 (13:10)

Branky Zlína - Vránová 6,Nudni 6/2,Holubová 2,Talašová 2,Zmeškalová 1,Habrovanská M. 1

Branky Liberce - Kračmanová 12/1,Rezlerová 4,Havlíčková 4/2,Novotná 3,Smolíková 3,Raisová 1,Vélová 1

Uvnitř podrobnosti...

Havl.Brod : Plzeň - 23:30 (11:15)

Branky Plzně - Havlová 11/2,Sedláčková 8,Míčová 3,Lišková 3,Prázová 2,Pousková 2,Písařová 1

Branky Havl.Brodu - Kvasničková 4,Vrbková 4,Krejcarová 3,Kolesová 3,Kašpírková 3,Šrámková 2,Kafková 2,Herzánová 1,Kopicová 1

Astra : Otrokovice - 19:22 (12:13)

Branky Otrokovic - Mahdalová 7,Huráňová 5,Machovská 3,Duchoňová 3,Manclová 1,Brandová J.1,,Brandová H.1,Macková 1

Branky Astry - zatím neznámé

Poruba : Cheb - 29:18 (13:9)

Branky Poruby - Drobcová 5,Ficová 4,Augustýnková 3,Lešková 3,Genzerová 3,Adámková 2,Malachovská 2,Mýlková,Oroszová 2,Baránková 2,Bártová 1

Branky Chebu - doplním později

Uvnitř podrobnosti k zápasu...

Olomouc : Most - 28:20 (15:10)

Branky Olomouce - Goldová 8,Koppová 6,Pašková 5/1,Gebre-Selassie 3,Vyhňáková 3,Melovská 2,Svobodová 1

Branky Mostu - Benešová 5,Janečková 5,Mrkvičková 4/2,Dvořáková 3/1,Vysloužilová 1,Kovačková 1,Černá 1/1

Zápas Poruba - Cheb (článek z webu Deník.cz) + S dovolením ostravských hráček přidávám do Galerie foto ze zápasu

Povedený vstup do nové sezony první ligy házenkářek zaznamenaly hráčky Sokola Poruba. Na své palubovce porazily Cheb 29:18 a připsaly si první letošní body.

S výkonem svých svěřenkyň byl po zápase spokojen také trenér Aleš Chrastina. „Musím přiznat, že to bylo takové to typické první utkání sezony. Holky byly trošku nervózní. Naštěstí se ale rychle dostaly do vedení 8:4. Pak jsme ale trochu polevili a Cheb se znovu dostal do zápasu. Ten první poločas byl vůbec tako zvláštní. Přes přestávku se ale holky uklidnily a zápas dotáhly do vítězného konce.“
Slova chvály si ale ostravský kouč našel také pro své soupeře. „Cheb má, podobně jako my, omlazený kádr, takže je hodně nevyzpytatelný. Jeho hráčky předváděly dobrou házenou, byly nám kvalitními soupeřkami.“
V dalším kole zavítá Sokol Poruba do Havlíčkova Brodu a svěřenkyně trenéra Chrastiny nechtějí nic jiného, než uspět. „V prvním kole sice prohrály, ale musíme s nimi počítat. Hrají podobným stylem jako my. Spíše se soustředí na pohyb a rychlý útok. Podle mého názoru rozhodnou chyby v obraně a důležitý bude také důraz, s jakým do zápasu hráčky obou mužstev nastoupí.“
„V prvním zápase se nám naštěstí nikdo nezranil, a tak do Havlíčkova Brodu pojedeme v kompletní sestavě. Věřím, že bychom tam mohli uspět. Chceme jít po bodech,“ zakončil rezolutně trenér porubských prvoligových házenkářek.
Zápas Astra - Otrokovice
Ke svému prvnímu utkání v tomto ligovém ročníku odcestovala otrokovická děvčata v sobotu do Prahy, kde se ve sportovní hale ve Střešovicích utkala s celkem Astry Praha. Domácí děvčata nad Otrokovicemi ještě nikdy nevyhrála. Vždy se však jednalo o velmi vyrovnaná utkání. Tato slova potvrzuje i průběh tohoto utkání. Hráčkám Otrokovic se sice v průběhu utkání podařilo odskočit až na rozdíl 3 branek,ale Astra však vždy jejich vedení zlikvidovala a ve 23 minutě druhého poločasu šla dokonce do jednobrankového vedení. V té době Otrokovice prožívala menší útlum, když neskórovala 13 minut. Pak však Jana Machovská proměnila sedmimetrový hod a děvčata dalšími třemi brankami pojistila své letošní první vítězství.
Otrokovický trenér Závodník byl po utkání vcelku spokojen se zlepšeným výkonem v obranné fázi, podpořený dobrým výkonem obou brankářek. V útoku však citelně chybí střelba s větší vzdálenosti. Vysoké bylo i procento neproměněných šancí.
Další utkání sehrají Otrokovická děvčata v neděli 14.9.2008 ve 13.00 ve sportovní hale na Štěrkovišti. Hostit budou ambiciózního nováčka soutěže,Lokomotivu Liberec.
Zápas Most - Olomouc SCM
Vítězně vstoupily do nové sezony juniorky DHK Zora Olomouc,které pod vedením nového trenéra Libora Malínka,porazily zkušenější Baník Most,zcela bez problémů.Vítězství se však nerodilo lehce,prvních 20 minut se hrálo vyrovnaně - stav byl v tu chvíli 10:10.O svém jasném vítězství rozhodly mladé Hanačky v poslední desetiminutovce 1.poločasu,kterou vyhrály 5:0 a stejná šňůra se jim podařila i ve 2.poločase mezi 20.a 25.minutou,kdy Mosteckým hráčkám z tříbrankového rozdílu 20:17 utekly na rozdíl osmibrankový 25:17
Zápas Liberec - Zlín
Zlín SCM k utkání nastoupil s 9 hráčkami do pole a jednou golmankou.Děvčata do třinácté minuty mírně převyšovala soupeře a vedla 6:5. Pak ale vyčerpala fyzický a technický zásobník a dalších 14 minut prohrála 7:2,když nedokázala pokrýt střelce z dálky a to především Kračmanovou(Oli). Poločas skončil pro Zlín nadějně 13:10, ale ve druhé půli děvčata nedokázala naplnit trenérova slova z kabiny a prohrála prvních 12 minut 9:1.Liberec přečetl hru Zlínských v postupném útoku a z rychlých útoků je drtil.V tomto úseku hry Zlín vyrobil 8 nevynucených chyb kdy nezvládl léhké přihrávky bez kontaktu.
Posledních 18 minut jsme už hráčky Zlína neměly co ztratit.Holky si i díky pokynům z lavičky uvědomily,že když prohrát tak se vztyčenou hlavou a nedat soupeři nic zadarmo.Přitvrdily obranu i za cenu vyloučení,agresivně přistupovaly.Hráčky Liberce se od nich odrážely jak kuželky a neustále byli na zemi.Zbytek utkání Liberec prohrál 6:7,leč na první výhře Liberce v lize to nic nezměnilo.
Článek z webu Deník.cz
V začátku zápasu byla vidět na většině libereckých děvčat nervozita z prvního ligového zápasu v životě. Dělaly hrubé chyby v obraně, avšak v útoku se jim dařilo. Proto byl zápas do poloviny prvního poločasu vyrovnaný.
Po příchodu Evy Jágrové na hřiště začala fungovat obrana a do poločasu Lokomotiva získala náskok tří branek.
Druhá polovina zápasu již proběhla v režii domácích hráček, kterým se dařilo jak v obranné činnosti, tak i v útoku. Trpělivě zvyšovaly náskok až na deset branek, který si udržely do konce utkání. S konečným výsledkem 28:18 vládne v Liberci spokojenost.
„První mistrovské utkání nám ukázalo naše slabiny, které musíme co nejdřív odstranit. Chtěl bych pochválit všechna děvčata za dobrý vstup do nové sezony a zvlášť Evu Jágrovou, která svým výkonem strhla celé mužstvo k bojovnosti a zápas jsme jednoznačně vyhráli,“ uvedl prezident klubu Vladimír Vojtíšek.
Zápas Havlíčkův Brod - Plzeň
První zápas sezony odehrály hráčky DHC-SVŠ v Havlíčově Brodě, odkud si odvezly dva body za výrhu 30:23. Zápas hodnotil trenér R. Miček: „Úvodní zápas sezóny nám vyšel výborně. Do začátku zápasu hráčky nastoupily s elánem a hra se dařila dle našich představ. Předváděli jsme moderní rychlou házenu s dobrým přechodem do útoku a dařila se hra spojek. Výborný výkon v brance předvedla Lucka Doláková a střelecky se prosadily Lucka Havlová s Petrou Sedláčkovou. Poděkování patří ale všem hráčkám za bojovnost a nasazení v obraně. Pokud nám nasazení a elán vydrží, nemám strach o konečný výsledek v soutěži. Je ale nutné přiznat, že v nastoupené cestě nám zbývá ještě hodně práce.

Poslední komentáře
16.09.2008 23:18:44: RE:Komentáře jsou ze dvou zdrojů.1.je z úst Zlínského trenéra,2.z novin.Snažím se být objektivní a b...
16.09.2008 21:44:04: článek o zápase se Zlínem mi příjde jako trošku pohanění...no nic radšismiley${1}