Aktuálně

Liga

14.kolo - dohrávka

Baník Most - Astra Praha - 26:22 (16:12)

V Mostecké sportovní hale se hrála v neděli dohrávka 14. kola 1. ligy házené žen. Desátý Baník Most hostil poslední, tedy dvanáctý celek tabulky, Astru Praha.Hostující Astra nastoupila v nejsilnější sestavě, včetně šesti bývalých extraligových hráček.

Pražačky přijely do Mostu v bojové náladě s úmyslem odvést si oba body. Domácí hráčky jen nervózně pokukovaly po slavných hráčkách nedávné minulosti. Úvodním hvizdem rozhodčího zapomněly na nervozitu a začaly hrát házenou. Netradičně si hned v úvodu zápasu vytvořily čtyřbrankový náskok, který se nakonec ukázal být jako rozhodující. V baníkovském týmu se střelecky prosazovala Petra Janečková, následně pak Hana Martinková a Marie Kovačková. Posledně jmenovaná byla i motorem obrany a dokázala eliminovat střelkyně Astry Filipovou a Dohnalovou. V této fázi hry vedl Most 10:6 a přes několik chyb své brankové vedení udržel do poločasu.

Po přestávce začal lépe hostující celek. Přiblížil se domácím na rozdíl dvou branek. Hráčky Astry patřičně ožily. Jejich aktivita jim však paradoxně ublížila. Ve snaze o rychlé vyrovnání (Baník v tuto chvíli stagnoval a nevěděl co má hrát) se hráčky z Prahy dopustily několika chyb, které Most dokázal využít ve svůj prospěch. Další vlně náporu zabránila brankařka Nikola Machová, která v hodině dvanácté uzamkla svou „klec“. Druhý poločas skončil 10:10, a tak o přídělu bodů se rozhodlo prakticky před přestávkou.

Trenér Mostu Jiří Hanus si po zápase otíral opocené čelo se slovy: „Před utkáním jsem byl hrozně nervózní, chyběl mi pilíř obrany, Dvořáková. V průběhu zápasu jsem zjistil, že vázla i spolupráce mezi družstvem a našimi dvěma hráčkami, které jsou na hostování v Jind. Hradci. Na pravé straně mi chyběla levačka Benešová. Poděkování však patří Kovačkové za obětavost a bojovnost. Líbila se mi i Janečková, která plnila moje pokyny. V závěru se probudila i Machová v brance. Los nám určil nyní silné soupeře, proto jsem hodně rád za tyto body.“    (zdroj dhk-banikmost.cz)

Most - Mrkvičková 3,Schererová 3,Martinková 5/1,Janečková 6, M.Vysloužilová 2, Kovačková 5, K.Vysloužilová 1,Šplechtová 1

Astra - Uhlířová 4,Kulíšková 4,Janoušková 3,Krejčíková 3,Filipová 3,Fraňková 2,Kulhánková 2,Dohnalová 1