Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Liga

Zápas Liberec - Astra                     (zdroj R1 genus.cz,dhkloko.cz)

Velmi důležité vítězství vybojovaly po čtyřech předchozích  porážkách v sobotu na domácí palubovce liberecké házenkářky DHK LOKO. V dalším ligovém kole porazily Astru  27:23 (13:10).

Soupeř z Prahy,přestože je v druhé polovině tabulky,nerozdává body zadarmo.Hned v úvodu utkání domácí získali dvoubrankové vedení,ale Astra brzy srovnala krok.Do konce první půle byl zápas vyrovnaný a liberecká děvčata si udržovala mírné vedení.Druhý poločas domácí získali 4 brankové vedení,ale nedovedla náskok ještě zvýšit a v klidu utkání dohrát .
Liberecké hráčky podaly zlepšený výkon,kterému velela zejména výborná Průšová v brance a celý průběh zápasu měly pod kontrolou. Přesto se ještě nepodařilo proměnit řadu vyložených gólových šancí.

Liberec - Kračmanová 13,Krnáčová 5/1,Kuhnová 4,Smolíková 4,Rezlerová 1

Astra - Dohnalová 6,Fraňková 5,Uhlířová 5,Filipová 3,Pešlová 2,Kulíšková 1,Hájková 1

Zápas Kobylisy - Olomouc       (zdroj dhkzoraolomouc.cz)

Vedoucí celek prvoligové soutěže žen,se potýká delší dobu s nemocemi a zraněními. I do Prahy k utkání 15. kola soutěže odjíždělo družstvo pouze s osmi hráčkami do pole a dvěma brankařkami a ke vší smůle se jim hned v 1. poločase zranily další dvě hráčky Lucka Severová a Bára Pašková, takže utkání dohrávaly bez možnosti vystřídání hráček v poli. Přesto si děvčata se zkušenějším soupeřem poradila i když jim v závěru začaly z pochopitelných důvodů docházet síly.

Děvčata prokázala velkou bojovnost a psychickou odolnost, když se vyrovnaly i s nepříznivým vývojem zápasu, kdy se domácím podařilo ve 12. minutě druhé půle vyrovnat na 14:14. Olomoučanky však odpověděly dvěma brankami a až do konce zápasu si udržovaly mírný náskok, který si pohlídaly a zaslouženě si z Prahy vezou oba body.

Komentář trenéra Kobylis:

V zápase s tímto soupeře jsme chtěli odčinit vysokou porážku
z podzimního duelu v Olomouci.Dařila se nám důrazná obrana soupeřových křídel,bohužel v útoku jsem nastřelili tolik tyčí,že by z nich byl slušný lesopark.Ačkoli jsme se do dobrého zakončení dostávali,branková konstrukce byla proti a tak nám soupeř utekl na poločasových 7-12.
Prvních 12 minut druhé půle jsme Olomouc přehráli 7-2 a bylo
srovnáno.Ve zbytku poločasu padlo dohromady už jen 10 branek o které se týmy podělily 4-6 ve prospěch Olomouce.Rozhodně jsme nebyli horším týmem,ale na výsledku se podepsala naše \\\"neúroda\\\"branek v prvním poločase a juniorky Olomouce střelecky podržely hráčky se zkušenostmi z WHILky,Stuchlová a Dorňáková,které se trefily celkem11x.

Kobylisy - Vyhnalová 4,Sukdoláková 3,Benešová 3,Tomášková 2/1,Borová 1,Gloserová 1,Orságová 1,Vaňková 1,Váňová 1/1,Marková 1/1

Olomouc - Dorňáková 6,Stuchlová 5,Goldová 4/2,Gebre-Sellasie 2,Severová 1,Houdková 1,Pašková 1

Zápas Poruba - Zlín               (zdroj Deník.cz)

V rámci 15.kola odehrála Zlínská juniorka utkání s favoritem soutěže,Sokolem Poruby.

Ostravanky měly juniorkám Zlína co oplácet, neboť v prvním měření sil překvapivě uspěly svěřenkyně trenéra Milana Budaye. „S favoritem jsme drželi krok dvacet minut. Poté nás sudí začali trestat za každý prohřešek, což domácí nastartovalo a již žádné drama nepřipustily,“ přiznal kouč interligové rezervy, který dal prostor všem hráčkám kádru. „Za rozhodnutého stavu jsem již hráčky pro interligu šetřil a domácí své vítězství ještě gólově zvýraznily,“ poznamenal Buday.

Poruba - Adámková 2,Baránková 4,Drobcová 2,Ficová 3,Ganzerová 3,Holická 4, Hradilová 2,Lešková 1,Malachovská 1,Mýlková 5,Oroszová 5

Zlín - Nudni 1,Holubová 2,Šviráková 4,Cedidlová 6,Zmeškalová 1,L. Talašová 2,Hradilová 1

Zápas Plzeň - Otrokovice              (zdroj Deník.cz)

Nečekanou nadílku utrpěly v 15.kole 1.ligy žen házenkářky Otrokovic na palubovce Plzně.

Trenér Jiří Závodník postrádal na západě Čech zraněnou Varhaníkovou (kotník), nemocnou Mackovou a studijně vytíženou Michalčíkovou. „Absence tří hráček se projevila na naší hře. Soupeřky dobře eliminovaly Martinu Prudkou a i díky tomu vedly po deseti minutách 7:2. Hráčky Plzně nás přehrály především z rychlých protiútoků. Tímto způsobem nekompromisně trestaly každou naši chybu,“ posteskl si vedoucí týmu Zbyšek Cileček. „Pochvalu zaslouží snad jen autorka devíti gólů Novosádová,“ dodal.

Plzeň - branky Plzně zatím nejsou k dispozici

Otrokovice - Huráňová 2,Minaříková 4,Novosádová 9/4,Prudká 2,Manclová 1,Žůrková 1

Zápas Havlíčkův Brod - Most         (zdroj Deník.cz)

První poločas se vyvíjel pro domácí házenkářky velice slibně. Hned v úvodních sekundách zápasu daly gól a po parádním sólu Kafkové po deseti minutách již vedly 5:2. Potom přišlo tradiční hluché místo, bojovně naladěné Severočešky srovnaly na 10:10. Následující trhák Krejcarové a branka Kafkové znamenaly, že do kabin šla Jiskra přece jenom s dvougólovým náskokem.
Po přestávce bylo po deseti minutách ještě veseleji. To Kopicová posunula skóre až na 16:13 a v tu chvíli asi nikdo nemyslel, že Jiskra odejde nakonec poražena.Most však třikrát za sebou využil výhodu početní převahy, otočil na 16:17. Střelecky řádila vytáhlá kanonýrka Martínková, která je v barvách Jindřichova Hradce druhou nejlepší střelkyní extraligy.
Ještě čtvrt hodinky před koncem to bylo 18:18, ale to již oslabenému kolektivu Jiskry začaly docházet síly. Navíc obrana Mostu byla neprostupná a pokud se brodské házenkářky ke střelbě přece jen dostaly, odvrátilo se od nich štěstí zády, čtyřikrát totiž trefily břevno nebo tyč. Ze šoku se již nevzpamatovaly a Severočešky v poklidu dotáhly utkání do vítězného konce.

„Když chybí pro zranění čtyři stabilní spojky, těžko lze sahat po úspěchu. I přes prohru nemůžu tým zatratit, holky odvedly, co bylo v jejich silách. Kanonýrku Martínkovou nešlo udržet, střely „přes zeď“ při devítkách byly nechytatelné,“ smutně konstatoval kouč brodských prvoligových házenkářek David Kučera.

Trenér Mostu:

Že utkání bude těžké a vyrovnané se potvrdilo. Naše holky opravdu hrály s plným nasazením a bojovností po celý zápas. Nenechaly se zlomit ani ve chvíli, kdy se utkání pro nás nevyvíjelo zrovna dobře. A jak se nakonec ukázalo toto je a bude vždy cesta k úspěchu. My jsme dvakrát dotahovali náskok domácích a když jsme se ujali vedení domácí už neměli sílu reagovat. Po takovém zápase je opravdu těžké vyzdvihovat jednotlivce, ale nikdo se na mě nebude zlobit, když podotknu, že po celý zápas naše naděje držela v brance Nikola MACHOVÁ, která opravdu zachytala ve velkém stylu. Martina Vysloužilová zkušeně dirigovala hru jak v obraně tak v útoku a velice slušnou střeleckou úspěšnost předvedla Hana Martinková. Ale opravdu Všem a to zdůrazňuji Všem hráčkám patří dík za týmovou hru, bojovnost a nasazení. Myslím, že se nám podařilo přivést cenné body, které v konečném zúčtování mohou mít cenu zlata.“

Havlíčkův Brod - Kafková 7,Krejcarová 5,Šrámková 3,Kopicová 2,Kolesová 2, Herzánová 1,Pešková 1,Vrbková 1

Most - Martinková 11,Mrkvičková 4,Fritschová 3,Schererová 2,Vysloužilová M.2,Janečková 2,Šplechtová 1,Vysloužilová K.1