Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Liga

Zápas Most - Liberec             (zdroj R1 Genus)

Házenkářky DHK LOKO Liberec odehrály v neděli další ligový zápas na palubovce svých soupeřek v Mostě.

V bojovném utkání měla hostující LOKO Liberec díky dobré obraně utkání pod kontrolou, mimo úvodních minut. Ve 2. polovině domácí hráčky dotáhly náskok Liberce a dostaly se do vedení, které udržely až do konce duelu. Ještě v posledních minutách měla LOKO několik šancí výsledek zkorigovat, ale selhala ve střelbě.

(dhk-banikmost.cz)

Již při rozcvičování působily hráčky Liberce značně sebejistě. Hýřily náladou a nekompletní (zraněné jsou Dvořáková a Benešová) hráčky z Mostu jen přihlížely jejich super náladě. Prvních dvacet pět minut se neslo ve vzájemném oťukávání. Hosté se zaměřili na polo osobní obranu Martinkové a Vysloužilové. Domácí kouč šetřil síly zkušených hráček a dával přednost mladým. Obě družstva se střídala ve vedení, ale v tento čas bylo skóre vyrovnané 9:9. Několik nepřesných přihrávek domácích v závěru poločasu, a soupeřovo přesné zakončení mělo za následek, že do kabin šli hosté s dvoubrankovým náskokem. Po přestávce se začala Liberecká lokomotiva nebezpečně rozjíždět. V desáté minutě vedl Liberec již 13:17 a měl zcela jistě blíže k vítězství. Mostecké hráčky byly psychicky na dně, o čemž svědčí i tři neproměněné sedmičky. Domácí trenér však udělal lišácký tah. Martinu Vysloužilovou poslal do křídla a na její místo střední spojky poslal Karin Schererovou. Tato rychlá, drobná hráčka nastartovala svůj tým do ofenzívy. Při útočných akcích využívala své rychlosti k průnikům libereckou obranou a následovalo úspěšné zakončení. O devět minut později to byla právě jmenovaná hráčka, která se postarala o vyrovnání na 18:18. Liberec vše vsadil na útok a zapomněl bránit, Most tak tři minuty před koncem vedl 24:21 a v dramatické koncovce kontroloval výsledek. K zápasu přidal pár slov i trenér Mostu Jiří Hanus:

„ Utkání bylo hodně nervózní a já v podstatě nevím proč. Myslel jsem, že holky budou hrát víc v klidu, ale přeci jen je to derby, a to dělá své. V dnešním zápase podle mého rozhodly obrany a ta naše byla o něco málo lepší. Nás vždy v pravý okamžik podržela Nikola Machová a my se následně mohly věnovat útočné hře. Musím za hru pochválit všechna děvčata, že to při nepříznivém stavu nezabalily a bojovaly až do konce. Dva body s tímto polo pražským celkem jsou příjemné! V tabulce jsme poskočili z osmého místa na šesté, a to je dosti pozitivní.“

Most - Mrkvičková 5/1,Schererová 6,Martinková 4/2,Janečková 2,M.Vysloužilová 5,Fritschová 1,Kovačková 1

Liberec - Kračmanová 9,Havlíčková 3,Khunová 3,Krnáčová 3,Smolíková 2,Šteffanová 2,Rezlerová 1

Zápas Olomouc - Plzeň                 (zdroj dhkzoraolomouc.cz)

Svou desátou výhru řadě si připsaly Olomoucké juniorky v utkání 1.ligy žen a jejich série již trvá od 7. kola podzimní části (13. října 2008), kdy doma prohrály se Sokolem Poruba. Tento soupeř je čeká v neděli v Ostravě a bude zajímavé sledovat jak se s nimi naše juniorky vypořádají. Utkání proti Plzni mělo být vcelku jasnou záležitostí, vždyť oba soupeře dělilo před utkáním 11 bodů a 5 míst v pořadí . ligy žen. Navíc podzimní výsledek z Plzně (výhra našich děvčat 22:33) favorizoval znovu Olomoucké házenkářky. Ty také začaly zápas ve velkém stylu a za pár minut vedly 4:0.

Hra se však postupně vyrovnávala, západočešky trestaly nedůslednou obranu domácích a výsledkem bylo stále poměrně vyrovnané skóre. Po změně stran se dokonce podařilo hostujícímu družstvu vyrovnat (14:14) a v polovině druhého poločasu ještě jednou na 21:21, domácí však zpřesnily hru a podařilo se jim udržovat dvou až tříbrankový náskok až do konce utkání. Domácí děvčata se často dostávala do vyložených brankových příležitostí, ty však někdy až trestuhodně zahazovala, nebo byla zastavována nedovolenými zákroky, které rozhodčí správně trestali sedmičkami. Na ty je v domácím družstvu specialistkou Lucka Severová, která proměnila všech sedm, které prováděla. V prvním poločase byla oporou domácích brankařka Lucka Rašková, ta se však postupně „vytrácela" a později musela přepustit své místo Denise Růžičkové-.

Olomoučanky zahrály tentokrát jen průměrnou házenou, příliš se nedařilo v obraně, všechny hráčky střídaly skvělé okamžiky s chybami, přesto jejich výhra byla naprosto zasloužená. V družstvu hostí zachytala spolehlivě Lucie Doláková - starší sestra reprezentační brankařky Markéty (chytá za J. Hradec). Hru výborně dirigovaly především zkušené Pousková s Havlovou, střelecky se prosadila mladá levoruká Bernardová a je s podivem, že dosud unikla pozornosti vedení juniorského družstva. Má totiž v sobě zejména pro svou obrovitou postavu velký střelecký potenciál.

Olomouc - Severová 9/7,Gebre Selassie 4,Pašková 3,Stuchlová 4,Goldová 6,Koppová 1,Růžičková 3

Plzeň - Lišková 3/2,Pousková 3,Míčová 1,Havlová 7/1,Písařová 1,Kunclová 2,Rumlová 3,Bernardová 7

Zápas Otrokovice - Poruba

Kdo zavítal v neděli odpoledne do sportovní haly na Štěrkovišti jistě nelitoval. Domácí házenkářky se zde utkaly s už jistým účastníkem baráže o postup do nejvyšší soutěže, celkem Sokola Poruba.
Domácí hráčky zastihly protivníka na hruškách, když v 5. minutě již vedly 4:0 po brankách Varhaníkové, manclové a Novosádové. Soupeř se však rychle otřepal a ve 13. minutě již o branku vedl. Pak se naše hráčky ještě jednou dostaly do vedení ale soupeřky kontrovaly a celý zbytek utkání již držely otěže utkání ve svých rukou.
Myslím, že jsme sehráli velmi pěkné utkání. Soupeřky byly lepší hlavně v obraně, což rozhodlo. Po této porážce klesla naše děvčata na 7. místo v tabulce. Boj o 4. místo je však pořád otevřený. Rozhodnou následující utkání s družstvy ve středu tabulky.