Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Liga

Zápas Cheb - Otrokovice           (zdroj jiskra.otrokovice.cz)

V sobotu sehrály otrokovické házenkářky důležité utkání v Chebu, kde se jim zatím ještě po dobu učinkování v I.lize nepodařilo nikdy zvítězit. I když postavení v tabulce mírně favorizovalo hostující hráčky, obraz hry byl zpočátku úplně jiný. Domácí zahájily utkání šňůrou tří branek a do 25. minuty prvního poločasu si udržovaly vedení. Do šaten šla děvčata v polovině utkání za nerozhodného stavu 15:15.
Ve druhém poločase šli Otrokovice díky zlepšené obraně, podpořené dobrým výkonem Renaty Vitáskové do vedení, které bylo v 17. minutě až šestibrankové. Pak se však přestalo dařit a domácí hráčky začaly pomalu snižovat brankový rozdíl. Naštěstí se však začalo dařit Pavle Minaříkové, která svými třemi brankami v řadě rozhodla o tom, že si otrokovické házenkářky  z Chebu odvezly oba body. Domácím se v samotném závěru podařilo díky několika taktickým chybám snížit na rozdíl dvou branek.
Holkám se podařílo tyto důležité body opravdu vydřít. Začátek utkání nám nevyšel ale v druhém poločase jsme zabojovali. Ukázalo se však, že jak v obraně, tak i v útočné fázi máme na čem pracovat. „Do soboty náš tým na palubovce soupeře nevyhrál, o to cennější jsou vydřené body,“ přiznal vedoucí družstva Otrokovic Zbyšek Cileček.

Otrokovice - Huráňová 2,Varhaníková 7,Minaříková 3,Gajová 1,Novosadová 7/4, Duchoňová 1,Brandová 1,Manclová 4,Macková 1

Cheb - branky Chebu zatím nejsou dostupné

Zápas Kobylisy - Liberec            (zdroj R1 genus.cz)

Další ligové utkání absolvovaly liberecké házenkářky DHK LOKO v Praze, kde byly jejich soupeřkami hráčky Kobylis. Liberecká děvčata dokázala v bojovném utkání rozhodnout o svém vítězství 19:20 po poločase 10:9 až v samotném závěru.

Jedinou černou skvrnou utkání bylo zranění hostující Báry Havlíčkové, která se na vítězství Liberce podílela třemi brankami.

„Do zápasu jsme vstupovali s jediným cílem, vyhrát . Celé utkání bylo vyrovnané,  v první polovině se nám začátkem zápasu podařilo odskočit od soupeře o tři góly, ale první poločas jsme prohráli o jednu branku.Ve druhé polovině se nám podařilo skóre vyrovnat a až do konce zápasu jsme se o vedení tahali se soupeřem. Výhra o jednu branku je pro nás cenná, vzhledem k prohře z minulého týdne v Mostě, kdy jsme o jednu branku prohráli. Rozhodla bojovnost v posledních 10 minutách utkání, kdy jsme lépe bránili a oproti minulému zápasu nám vyšla koncovka a nedělali jsme zbytečně mnoho technických chyb. Stále nás trápí rychlý přechod do útoku," řekl po utkání trenér Houser. „Hezké bojovné utkání, muselo se divákům líbit. Mrzí nás zranění naší hráčky Báry Havlíčkové, ale doufám, že jí ostatní hráčky dokáží nahradit a Báře přejeme rychlé uzdravení. Děkuji děvčatům za bojovnost a gratuluji soupeři ke kvalitnímu výkonu," řekl prezident klubu Vladimír Vojtíšek.

Kobylisy - Gloserová 4,Benešová 4/1,Vyhnalová 2,Novotná 2,Kurejková 2,Sukdoláková 2/1,Kleperádová 2/1,Marková 1

Liberec - Kračmanová 6/1,Havlíčková 3,Rezlerová 3,Jágrová 3,Šteffanová 3,Krnáčová 2

Zápas Poruba - Olomouc                   (zdroj dhkzoraolomouc.cz)

Utkání dvou vedoucích družstev 1. ligy žen neslo všechny znaky kvalitní házené. Hrálo se rychle, tvrdě, s plným nasazením na obou stranách. Utkání bylo vyrovnané od začátku až do úplného konce, domácí družstvo rozhodlo o svém vítězství až dvěma brankami v posledních dvou minutách. Do té doby byl stav 26:25 a vyhrát mohl kdokoliv. Nakonec se štěstí přiklonilo na stranu domácích, je však třeba říci, že jejich těsné vítězství bylo naprosto zasloužené.

Ani hostující děvčata se však nemusí za svůj výkon stydět, byla domácímu favoritovi více než vyrovnaným soupeřem. Poruba má již jistou účast v baráži o postup do interligy, neboť před Libercem má již pět kol před koncem náskok deseti bodů a juniorky Olomouce a Slavie, které jsou bodově v těsné blízkosti Poruby nemají nárok na start v baráži.

Poruba - Bártová 1,Mýlková 9/4,Lešková 2,Drobcová 1,Ganzerová 3/1,Adámková 2, Ficová 1,Malachovská 2,Hradilová 1,Richvalská 1,Oroszová 5

Olomouc - Severová 5/1,Gebre Selassie 4/1,Stuchlová 6,Dorňáková 1,Pašková 4, Koppová 2,Goldová 3

Zápas Plzeň - Astra         (zdroj Deník.cz)

Nečekanou porážku utrpěly v sobotu házenkářky DHC SVŠ Plzeň. V utkání 17. kola první ligy nestačily v domácím prostředí na pražskou Astru a poslednímu týmu tabulky podlehly 27:31, přestože si v prvním poločase vypracovaly vedení 18:15.

„Já osobně se domnívám, že holky po dvou veleúspěšných utkáních soupeřky lehce podcenily. Od začátku zápasu se nemohly dostat do tempa a nebyly schopny Astře vnutit svoji hru. Do vedení se dostaly až v samotném závěru prvního poločasu,“ přiblížil vývoj utkání trenér plzeňského celku Róbert Miček.

Domácím házenkářkám ale vůbec nevyšel začátek druhé půle. „Úvodních pět minut jsme prohráli 0:5 a psychicky jsme se z toho už nedostali. Z přemíry snahy zlomit utkání jsme dělali velký počet nevynucených technických chyb, hlavně v přihrávce. Hráli jsme hrozně ukvapeně a zbrkle,“ hodnotil sobotní duel kouč DHC SVŠ Plzeň.

„Další věcí, která nám chyběla, byla větší agresivita a nasazení v obraně. Dostat od Astry doma 31 branek je opravdu hodně a tam vidím hlavní příčiny porážky,“ dodal Róbert Miček.

Plzeň - Lišková 4/2,Pousková 3,Havlová 3,Písařová 2,Kunclová 1,Mrázová 1,Rumlová 5/1,Sedláčková 5,Bernardová 4

Astra - Janoušková 3,Krejčíková 2,Fraňková 4,Dohnalová 3,Latináková 2,Filipová 5,Kulíšková 3,Uhlířová 3,Hájková 2,Pešlová 3,Flodrmanová 1

Zápas Slávia - Most             (zdroj dhk-banikmost.cz)

V 17. kole 1. ligy házené žen hrál DHK Baník Most v Praze. Hostitelem Mostu byla Slávia Praha, která je na 3. místě tabulky a má stejný počet bodů jako první Poruba a druhá Olomouc.

K utkání odjel Most v nekompletní sestavě, Dvořáková, Benešová a Šplechtová jsou zraněny nebo nemocné, Martinková a Vysloužilová vypomáhají v Jind. Hradci o soutěž výše a Šašková nebyla uvolněna z práce. Zápas začal oboustranně obezřetně. Pražský celek nikam nepospíchal, Most bránil, seč mohl a byl stále favorizované Slávii rovnocenným partnerem. Střelecky se prosazovaly baníkovské spojky, hlavně Pavla Janečková byla k neudržení. Poločas tak skončil pro Baník příjemně lichotivě.

Po přestávce se ošklivě zranila brankařka Nikola Machová. Druhá gólmanka byla v práci, a tak do branky musela z pole Tereza Fritschová. Baníku tak vypadl jeden obranný pilíř a hostující obrana se prakticky rozpadla. Nyní se již mohl slavistický brankostroj rozjet na plno. Hostující tým se v druhém poločase úspěšně trefil až v 15. minutě, to už měl na svém kontě příděl šesti branek. Na ukazateli tak svítilo skóre 22:15 a o zápase bylo prakticky rozhodnuto.

Trenér Jiří Hanus přidal k duelu komentář: „Odehráli jsme v Praze velmi dobrý první poločas. Všechny hráčky, které byly na Slávii, odvedly dobrou práci a já jim děkuji. V druhé půli se nám nešťastně zranila Machová, to byl konec naší obrany. V útoku jsme neproměnili několik příležitostí a Slávie trestala. Myslím, že kdybychom dnes hráli v kompletní sestavě, tak bychom snad poprvé pražský celek porazili. Ovšem na kdyby se v házené nehraje a my prohráli, i když důstojně. Musíme se nyní zaměřit na zápasy v domácím prostředí, kde chceme získat nějaký ten bodík, což by mělo na záchranu stačit.“

Slávia - branky Slávie zatím nejsou k dispozici

Most - Mrkvičková 1/1,Schererová 4,Janečková 8,Kovačková 5/2, K. Vysloužilová 2

Zápas Havlíčkův Brod - Zlín           (zdroj Deník.cz)

Záloze interligového Zlína nevyšel v Havlíčkově Brodu první poločas, který prohrál o šest gólů. „Prakticky rozhodl o vítězi. V úvodu jsme na rozdíl od aktivních domácích hráli ustrašeně, bez nápadu a vtipu, vyprodukovali jsme velmi hodně technických chyb, především při přechodu do útoků,“ zlobil se na své svěřenkyně trenér Milan Buday.

Důrazná přestávková domluva přinesla ovoce. Juniorky ovládly palubovku a sedm minut před koncem snížily náskok soupeře na rozdíl branky (22:21). „Důsledná zatažená obrana dělala domácím problémy. Přestože v závěru jsme moc chtěli zlomit zápas pro sebe, zkušenější soupeř, se slavistkou Kutlvašrovou v sestavě, urputností vítězství uhájil,“ smířlivě konstatoval trenér juniorky.

Havl.Brod - Kolesová 1,Kafková 4,Krejcarová 2/1,Herzánová 3,Šrámková 2,  Plachá 5,Musilová 1,Kutlvašrová 6,Stejskalová 1

Zlín - Nudni 2,Hradilová 1,Šviráková 3,Brzósková 7,L. Talašová 2,K. Talašová 1,Pospíšilová 2,Holubová 1,Cedidlová 3