Lokomotiva Liberec - DHC Plzeň - 23:23 (14:10)

DHK Olomouc SCM - Lokomotiva Cheb - 28:22 (15:5)

Baník Most - Sokol II Kobylisy - 24:31 (13:20)

Jiskra Otrokovice - Havlíčkův Brod - 26:21 (13:13)

Astra Praha - Sokol Poruba - 23:29

Zápas Otrokovice - Havlíčkův Brod            (zdroj jiskraotrokovice.cz)

Velmi pěkný výkon předvedla naše děvčata v neděli ve sportovní hale na Štěrkovišti v přímém souboji o průběžné 5. místo v tabulce. Havlíčkobrodská Jiskra sice přijela do Otrokovic pouze se dvěma hráčkami na střídání,ale přesto předváděla velmi pěknou házenou,. První poločas byl vyrovnaný. Našim děvčatům se sice podařilo odskočit na rozdíl tří branek ale soupeřky těsně před poločasem vyrovnaly hlavně díky fatální chybě našich hráček.
Úvod druhého poločasu patřil našim hráčkám. Šňůrou 4 branek si vypracovaly náskok, který se jim podařilo uhájit až do závěrečného hvizdu.
Myslím, že jsme podali zvláště v druhém poločasu dobrý výkon. Již tradičně musíme velmi kladně hodnotit výkon obou brankářek.

Otrokovice - Huráňová 3,Varhaníková 9,Minaříková 1,Novosádová 5,Duchoňová 1, Michalčíková 2,Macková 1,Manclová 4

Havl.Brod - Kopicová 4,Krejcarová 3,Kafková 6,Kolesová 3,Šrámková 4,Neubauerová 1

Zápas Olomouc - Cheb              (zdroj dhkzoraolomouc.cz)

Jen velmi průměrný a ve druhém poločase dokonce podprůměrný výkon stačil domácím juniorkám k bezpečnému vítězství nad odevzdaným soupeřem ze západní hranice republiky. Družstvo klubu s dlouhou a úspěšnou historií totiž v Olomouci předvedlo jen slabý odvar prvoligové házené a jen jednotlivé hráčky - střelkyně Bezchlebová a zkušená Pilmajerová zahrály na úrovni této soutěže. Potvrdilo se tak postavení chebských házenkářek v prvoligové soutěži, kdy balancují na samém okraji sestupu do 2. ligy.

Bohužel naše děvčata se tomuto trendu v průběhu utkání hodně přiblížila. Po super začátku, kdy během první čtvrthodinky vedly 7:0 a vypadalo to na lehčí trénink, výborná byla v brance Lucka Rašková, dařily se brejky, střelba z dálky i průniky do obrany soupeře. Jen těch technických chyb a neproměněných šancí bylo na 30 minut hry víc než dost..

Po změně stran jako když utne, děvčata si asi myslela, že destibrankový rozdíl je natolik bezpeřným náskokem, že se jim nemůže nic stát. To se jim naokonec vyplnilo, zato však jejich hra byla hodsně vzdálena tomu na co jsme od nich zvyklí. opravdu byla hodna kritiky. Do branky se postavila Denisa Růžičková a vůbec svému družstvu nepomohla, proti 5 obdrženým brankám Raškové v 1. poločase, jich za svá záda pustila hned 17. Je pravda že ani jí spoluhráčky moc nepomohly, pokračovaly v nepřesnostech a vytratil se i důraz v obraně. Hodně branek však družstvo inkasovalo i po střelách z dálky, zejména mladá, vysoká Eva Bezchlebová se parádně trefovala. Nakonec proti takovému soupeři domácí děvčata druhý poločas o čtyři branky prohrála.

Olomouc - Severová 4/3,Houdková 3,Dorňáková 5,Pašková 6/1,Vyhňáková 1,Koppová 3,Goldová 4,Stuchlová 2

Cheb - Kalčíková 4/2,Bezchlebová 6,Nováková 2,Hrdličková 1,Silnicová 3,Prokopová 2, Pilmajeroví 4

Zápas Liberec - Plzeň              (zdroj R1 genus.cz)

Házenkářky DHK LOKO Liberec absolvovaly v sobotu další ligové utkání s Plzní. Na domácí půdě  nakonec uhrály remízu 23:23 po poločase 14:10.

Od začátku utkání bylo jasné, že bude vyrovnané. Do poloviny první půle se obě družstva střídala ve vedení a kolem 20. minuty se Liberci podařila šňůra 4 branek po sobě. S náskokem 4 gólů také LOKO začínala i druhý poločas. Do jeho 15. minuty si Liberečanky tento náskok držely, ale podobně jako v zápase z Mostem nezvládly závěrečné minuty zápasu, kdy přestaly dávat branky a soupeř je tak začal přehrávat ve všech herních činnostech.

„Za ztrátu bodů si můžou hráčky samy, nejsme schopni se ke konci zápasu, který máme ve svých rukou soustředit na střelbu, kdy neproměňujeme střely ze šestky, z trháků a nezvládáme rychlý přechod z obrany do útoku, kdy vlastními nevynucenými chybami přicházíme o míč a dostáváme laciné góly. Výborně odchytala brankařka Kuběnová, ale pět vyražených míčů nám sebere soupeř na šestce a dostáváme laciné góly. Naše neproměněné dva sedmimetrové hody nám už pak nepřidají na herní pohodě. Chtěli jsme vyhrát, ale remíza je spravedlivá pro obě mužstva, hráčky z Plzně předvedly ke konci utkání bojovnější výkon a touhu po bodech,"  řekl liberecký trenér Jan Houser.

Liberec - Kračmanová 6,Krnáčová 5,Šteffanová  4,Kunhnová 2,Rezlerová 2,Raisová 2, Jágrová 1,Velová1