Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Liga

Zápas Liberec - Otrokovice          (zdroj R1 genus.cz)

„Začátek domácího zápasu nám utekl a Otrokovice se dostaly až do čtyř brankového vedení. Do konce poločasu se nám hru podařilo vyrovnat a do druhé půle obě mužstva nastupovala za stavu 8:8. Začátek druhého poločasu šly Otrokovice opět do vedení a my do konce zápasu dotahovali skóre. Opět jako v minulých zápasech se nám nedařilo střelecky. Neproměnili jsme ani jeden sedmi metrový hod (3). Naše hráčky nejsou schopné proměňovat vyložené šance ze šestky a zahodí i trháky," zhodnotil domácí porážku trenér Jan Houser.

„ Je to první prohrané utkání, za které je  děvčata potřeba pochválit, a to za bojovnost a nasazení. Utkání se i přes náš neúspěch muselo divákům líbit. Soupeři zbývá jen poblahopřát k vítězství," dodal prezident klubu Vladimír  Vojtíšek.

Liberec - Kračmanová 7,Krnáčová 4,Smolíková 3,Šteffanová 2,Křečková 2

Otrokovice - Huráňová 3,Varhaníková 8,Novosádová 3/2,Brandová 2,Remešová 1,Manclová 2,Macková 2

Zápas Poruba - Liberec         (zdroj R1 genus.cz)

Zápas v Porubě byl do 40. minuty vyrovnaný, když se oba celky střídaly ve vedení. Hostující DHK se ale opět v poslední dvacetiminutovce nedařila střelba. „Při naší přesilovce jsme inkasovali dvakrát po sobě rychlý gól po vlastních chybách v útoku, soupeř toho okamžitě využil a šel do vedení, které si udržel a zvyšoval na konečných 28 : 22," uvedl trenér Jan Houser.

Komentář Poruby (zdroj hazena.wgz.cz) + foto na stránkách Poruby

Na naši palubovku dnes zavítalo družstvo Liberce, které se v jarní části soutěže po dobrém podzimu zatím hledá. Ačkoli měli hráčky Liberce v nohách včerejší dohrávaný zápas s Otrokovicemi, první poločas se nesl v duchu zcela vyrovnané partie. Naše hráčky řadou neproměněných šancí a uspěchanou střelbou nechávaly soupeřky stále na dostřel a druhý poločas začínal v podstatě od nuly. Nástup do druhé půle se našim holkám povedl, zvláště díky zlepšené obraně a protiútokům si vypracovaly náskok. Liberecká děvčata se sice nevzdávala, ale k většímu odporu z jejich strany nedošlo. Holky zaslouženě vyhrály o šest branek a potvrdily, že doma body nerozdávají.

Poruba - Adámková 6,Baránková 1,Drobcová 2,Ficová 3,Ganzerová 2, Hradilová 2,Lešková 4,Mýlková 1,Oroszová 6,Richvalská 1

Liberec - Raisová 2,Šteffanová 4,Smolíková 4,Velová 2,Houserová 1,Rezlerová 1,Krnáčová 3,Kračmanová 2,Křečková 3

Zápas Havlíčkův Brod - Olomouc        (zdroj dhkzoraolomouc.cz)

Oslabeny o zraněnou Zuzanu Dorňákovou odjížděly Olomoucké juniorky do Havl. Brodu. Navíc když ve 20 minutě 1. poločasu za oplácení byla do konce utkání vykázána na tribunu Martina Goldová, která svou neukázněností hodně oslabila svůj tým, který ztratil údernou sílu, nevypadalo to s hostujícím družstvem vůbec povzbudivě. Nepříjemnosti pokračovaly dále a to v podobě neuvěřitelné střelecké impotence Olomouckých děvčat.

Přesto však bojovnost, vůle po vítězství i házenkářský um byl na jejich straně, takže celkové hodnocení utkání vyznívá velmi příznivě. Utkání bylo výsledkově vyrovnané jen ve své první čtvrtině, Hanačkám se poté podařilo během 10 minut nastřílet šest branek, takž do šaten se šlo s jejich šestibrankovým náskokem. Po změně stran si zase prvních 15 minut udržovaly svůj náskok o který však málem přišly, když se domácím podařilo deset minut před koncem utkání snížit na rozdíl dvou branek. Spravedlnost pak vzala do svých rukou nejlepší hráčka hostí Barbora Pašková, která dvěma brankami zvýšila opět na uklidňující čtyřgólový rozdíl.

Havl.Brod - Pecková 1,Kopicová 2,Krejcarová 4/2,Herzánová 1,Kafková 5,Kolesová 2, Šrámková 5,Vrbková 3

Olomouc - Severová 5/3,Houdková 4,Gebre Selassie 3,Pašková 7,Koppová 2,  Stuchlová 6

Zápas Zlín - Most           (zdroj dhk-banikmost.cz)

K devatenáctému kolu 1. ligy házené žen odjely házenkářky DHK Baníku Most na Moravu. Ve sportovní hale Luhačovic sehrály další ligový zápas s družstvem HC Zlín. Domácí hráčky, převážně v dorosteneckém věku, se na Most dobře připravily a jejich soupiska byla skoro plná. Naopak Most využil ze čtrnácti polí v zápase jen polovinu.

Úvod střetnutí patřil překvapivě oslabenému celku z Mostu. Postupně se trefily Dana Mrkvičková na levém křídle a obě krajní spojky Pavla Janečková a Marie Kovačková. Na ukazateli svítil stav 1:3. Ovšem po chvíli se pomyslná karta otočila. Baníkovským děvčatům se přestalo dařit a soupeř v krátkosti dokázal otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch 7:4. Ženy z Mostu přijely v sedmi lidech, takže nebyl nikdo na střídání, přesto bojovaly v I. poločase statečně. Po přestávce vsadily veškeré úsilí dorostenky z Moravy na rychlé brejky. Unavený Most už nestačil čelit svižným nájezdům místních hráček.

Trenér Jiří Hanus po utkání řekl: „ Chybí nám hodně hráček. Martinková a Vysloužilová hrály za Jind. Hradec WHIL (nejvyšší soutěž). Machová, Benešová, Dvořáková a Šplechtová jsou zraněny, Maršíková nemocná. To máte hned sedm hráček. Zbylé torzo odehrálo statečný zápas se Zlínem. Střetnutí nemělo vysokou úroveň a v prvé půli jsme odehráli průměrnou házenou, která překvapivě na domácí hráčky stačila. Po přestávce nám běhavá děvčata ze Zlína nedala vydechnout a my fyzicky odpadli. Myslím, že hrát tu dnes v plné sestavě odvezeme si odtud body.“

Zlín - Cedilová 6,Hradilová 5,Talašová K. 4,Zmeškalová 4,Brzosková 3,Popelková 3,Šviráková 3,Drybčáková 1,Nudni 1,

Most - Mrkvičková 4,Schererová 1/1,Janečková 5,Kovačková 7

Zápas Slávia - Otrokovice      (zdroj jiskra.otrokovice.cz)

Hned následující den po náročném zápase v Liberci, čekal na naše děvčata další těžký soupeř, juniorský tým Slávie Praha.
Po úvodním oťukávání šly Slávistky šňůrou čtyř branek do vedení. Holky se však probraly a ve dvacáté minutě se jim podařilo vyrovnat, čímž donutily domácího trenéra k oddychovému času. Pak do konce poločasu domácí hráčky vstřelily 7 branek a my ani jedinou. Bylo to především zásluhou výborného výkonu Lucie Satrapové v brance Slávie a také bohužel díky několika velmi zvláštním výrokům rozhodčích.
Druhý poločas se děvčata snažila udržet přijatelný výsledek.