Lokomotiva Cheb - Lokomotiva Liberec - 29:24 (11:15)

Astra Praha - Havlíčkův Brod - 23:23 (11:10)

DHK Olomouc SCM - Slávia Praha SCM - 29:26

Baník Most - DHC Plzeň - 25:25 (13:13)

Jiskra Otrokovice - HC Zlín SCM - 27:25 (15:8)

Sokol II Kobylisy - Sokol Poruba - 20:30

Zápas Most - Plzeň        (zdroj dhk-banikmost.cz)

Kdo se přišel podívat v neděli do mostecké sportovní haly na ženskou házenou, ten určitě neprohloupil. Hrála se oboustranně zajímavá, líbivá hra, která nepostrádala několik hezkých secvičených akcí. V úvodu se nechala domácí děvčata zaskočit spontánností hostujícího celku. Dlouhé minuty nemohla překonat agresivní obranu Plzně, a když už se dostala do střeleckých pozic, míč skončil na tyči. Tvrdou hru hostí odnesla zraněním Martina Vysloužilová, která odstoupila ze zápasu po deseti minutách hry. Zvolená taktika na domácí platila, a tak se Plzeň ujala vedení 3:7. Za zraněnou hráčku poslal na rozehrávku trenér Hanus běhavou Karin Schererovou, která dokázala rozhýbat plzeňskou obranu a obě mostecké spojky i křídla měla najednou více prostoru k manévrování. Ve 23.minutě Baník Most srovnal na 9:9 . Do konce poločasu byla Plzeň o branku vepředu, ale Most dokázal pokaždé úspěšně odpovědět. V poločase se tak oba soupeři rozešli smírně 13:13.

Druhou polovinu utkání odstartovalo lépe hostující družstvo, které si dlouhé minuty udržovalo dvou až tří brankový náskok. Domácí hráčky se opět předháněly v nastřelování tyčí, plzeňská branka jako kdyby byla zakletá. Mostecké hráčky však bojovaly ze všech sil, což v 19.minutě přineslo své ovoce v podobě třetího vyrovnání 22:22. V zápětí domácí o branku vedli. Plzeňská děvčata také nic nevzdávala, jejich dokonalá hra přes dva pivoty přivedla tento celek ve 27.minutě do vedení. Do konce zápasu zbývaly pouhé 2.minuty, když Marie Kovačková opět vyrovnala. Soupeř z protiútoku neproměnil a Most měl 24 vteřin na dosažení vítězné branky. Bohužel ani domácí hráčky nedokázaly svou šanci proměnit. Soupeři si tak rozdělili spravedlivě každý po bodu.

Trenér Jiří Hanus k zápasu poznamenal: „ Dnešní vybojovaný bod má pro nás svou cenu. Znamená, že už jsme prakticky utekli z pásma sestupu. Škoda jen, že nám dnes nepřálo házenkářské štěstí. Šest odražených míčů a sedm tyček hovoří za vše. Jen kdybychom proměnili ty tyče, ale bohužel. Výkon družstvo podalo výborný. V útoku nám trochu skřípala spolupráce Martinkové a ostatních. Je to důsledek nesehranosti. Perfektně dnes hrála Karin Schererová.“

Most - Mrkvičková 8/4,Schererová 5,Martinková 6,Fritschová 1,Kovačková 3,Benešová 2

Plzeň - Havlová 5,Písařová 1,Lišková 5/1,Pousková 5,Kunclová 4,Rumlová 3,Sedláčková 1,Míčová 1

Zápas Cheb - Liberec       (zdroj R1 genus.cz)

V dalším ligovém kole byly házenkářky DHK LOKO Liberec hostem Lokomotivy Cheb, s níž prohrály 24:29 po poločase 11:15. I přes tento nezdar je Liberec v tabulce na 5. příčce.

„V 10 minutě prvního poločasu jsme vedli o 4 branky, ale to bylo vše, na co jsme se zmohli. Poté nás soupeř přehrával jak v obraně, tak i v útoku. Hráčky přestaly bránit a v útoku byly úplně bezradné. Po velkém množství našich nevynucených technických chyb jsme inkasovali snadné góly z rychlých protiútoků. Celé utkání jsme prohrávali až o 9 branek, naše hra spojek v útoku byla chaotická, obrana jakoby vůbec nebyla," uvedl trenér DHK LOKO Jan Houser.

Cheb - branky chebu zatím nejsou k dispozici
Liberec - Krnáčová 3,Smolíková 6,Šteffanová 4,Raisová 1,Velová 1,Kračmanová 6, Kuhnová 3
Zápas Astra - Havlíčkův Brod       (zdroj Deník.cz)
Házenkářky Jiskry neustály začátek střetnutí a brzo prohrávaly 3:0. Potom se hra vyrovnala, hostujícím hráčkám se začaly dařit rychlé protiútoky, v zakončení však zastavila snahu brodských hráček několikrát tyč.
Zlom nastal až při nástupu do druhého poločasu, kdy se Jiskře dařilo, a tak ve 40. minutě dokonce otočila skóre na 15:13 ve svůj prospěch. Potom se však házenkářky z Vysočiny opět nevyvarovaly obvyklého hluchého místa a Astra se najednou dostala do čtyřbrankového vedení.
Osm minut před koncem si vybral brodský trenér David Kučera oddechový čas a výkon jeho svěřenkyň se podstatně zvedl, když se dařilo i brankářce Ulrichové. Třináct sekund před koncem se přesně trefila Kopicová, čímž vydolovala pro Jiskru velmi cenný bod.
„Holky si bod určitě zasloužily a příkladně bojovaly, i když se jim nedařilo zakončovat vyložené gólové příležitosti. Celé jaro nás však trápí četné
technické chyby, které přihrávají soupeři,“ povzdechl si šéf brodské střídačky David Kučera.

Astra - branky Astry zatím nejsou k dispozici

Havl.Brod - Kopicová 5,Krejcarová 7,Kafková 6,Musilová 2,Kolesová 1,Kučerová 2

Zápas Otrokovice - Zlín SCM     (zdroj Deník.cz)

V režii Jiskry se odehrálo prvoligové derby házenkářek v Otrokovicích. Domácí tým na rozdíl od podzimního duelu ve Zlíně žádné překvapení nepřipustil a vcelku s přehledem porazil interligovou zálohu.

Po úvodním oťukávání se otrokovické hráčky dostaly do výrazného vedení, které postupně zvyšovaly až na poločasový sedmigólový rozdíl. Jestliže Jiskra ve Zlíně po změně stran nedokázala udržet desetibrankový náskok, tentokrát si již počínala zkušeněji, třebaže juniorka Zlína v závěru mohutně dotahovala.

Domácí trenér Jiří Závodník byl spokojen především se dvěma body a výkonem svých hráček v prvním poločase. „Výborný výkon podala Vitásková v bráně a Novosádová s Minaříkovou v poli,“ konstatoval domácí kouč, jehož tým si upevnil čtvrté místo v tabulce.

„Zejména v první půli jsme v postupném útoku hráli příliš ustrašeně. Opět se projevila naše nevyzrálost. Třebaže jsme po přestávce dokázali pozvolna ukrajovat z náskoku domácích, na body to nestačilo,“ posteskl si trenér hostů Milan Buday.

Porážka a vítězství předposledního Chebu zkomplikovaly Zlínu situaci v boji o záchranu. Náskok Budayova týmu je dvě kola před koncem pouhé dva body.

„Situace je zcela otevřená. Se Západočeškami máme lepší vzájemnou bilanci, na konci soutěže nám tedy stačí mít stejně bodů jako ony. Každopádně se pokusíme bodovat v následujících duelech - doma s juniorkou Olomouce popřípadě na palubovce Astry Praha,“ dodal Milan Buday, jehož výběru v tabulce patří devátá pozice.

Otrokovice - Huráňová 2,Varhaníková 6,Minaříková 4,Novosádová 9/2,Duchoňová 1, Michalčíková 1,Manclová 3,Žůrková 1

Zlín - L. Talašová 1, Brzosková 3/2,Cedidlová 3/1,Šviráková 4,Holubová 2,Pospíšilová 2,Popelková 10