Liga

2.kolo

HC Zlín SCM - Sokol II Kobylisy    nehráno

TJ Jiskra Havl.Brod - Sokol Poruba  22:21  (10:9)

Branky Havl.Brodu - Plachá 5,Krejcarová 4,Kvasničková 4,Vrbková 3, Kolesová 2,Šrámková 2,Pecková 1,Kašpírková 1

Branky Poruby - Drobcová 5,Ganzerová 4,Mýlková 4,Oroszová 3,Malachovská 2,Adámková 1,Augustýnková 1,Bártová 1

Uvnitř podrobnosti...

Jiskra Otrokovice - DHK Loko Liberec   27:25  (13:12)

Branky Otrokovic - Huráňová 10/5,Machovská 4,Mahdalová 4,Minaříková 3,Brandová H. 2,Macková 2,Brandová J.1,Manclová 1

Branky Liberce - Křečková 5,Smolíková 4,Novotná 4,Kračmanová 3,Havlíčková 3,Houserová 2,Jágrová 2,Rezlerová 2

DHK Zora Olomouc SCM - Astra Praha    23:22  (15:13)

Branky Olomouce - Svobodová 7,Pašková 5/3,Gebre Selassie 3,Severová 3/1,Koppová 2,Goldová 2/2,Vyhňáková 1

Branky Astry - Uhlířová 6/2,Janoušková 4,Fraňková 4,Kulíšková 3/1,Dohnalová 2,Filipová 1,Flodrmanová 1,

DHK Baník Most - Lokomotiva Cheb   25:20  (14:10)

Branky Mostu - Martinková 9,Mrkvičková 6,Vysloužilová M. 4,Benešová 3,Dvořáková 3/2

Branky Chebu - zatím neznámé

DHC Slávie SCM - DHC Plzeň   37:24  (17:12)

Branky Slávie - Romanczinová 9,Burdová 7,Vaňková 7,Pučelíková 5,Raková 5,Jedličková 3

Branky Plzně - Pousková 6,Lišková 6/1,Sedláčková 5/2,Havlová 2,Mancellari 1,Mrázová 1,Rumlová 1,Kunclová 1,Míčová 1

Zápas Olomouc - Astra

V prvním poločase se hrála naprosto vyrovnaná partie,kdy žádný ze soupeřů neodskočil o více než 2 branky,a tento trend pokračoval i po změně stran,kdy si domácí hráčky vytvořily hned z počátku slibný náskok.Ten však brzy vzal za své, v závěru se znovu odpoutaly od svého soupeře na tříbrankový rozdíl, hosté už jen stačily korigovat.Proti zkušenému soupeři vytáhly domácí děvčata do boje se svou největší zbraní - rychlostí, bohužel zakončování akcí byla tento den jejich slabina.Střelecky se tentokrát prosadila druhá z dvojice maličkých hbitých křídel Svobodová, když se před týdnem stejně dobře předvedla Koppová. Družstvo se potýká s velmi úzkým kádrem hráček, což je důsledek ukončení činnosti několika děvčat před začátkem sezony.

Zápas Otrokovice - Liberec

První domácí zápas v tomto ligovém ročníku sehrála Otrokovická děvčata v neděli ve 13.00 ve sportovní hale na Štěrkovišti. Soupeřem jim byl nováček soutěže, celek z Liberce.
Otrokovice,pod vedením trenéra Štefana Boršického, který zaskočil za Jiřího Závodníka, začala impozantně. Zaskočila soupeřky a ve 12. minutě vedla 6:1.Hostující hráčky se však brzy rozkoukaly a snížily na poločasový rozdíl jedné branky. V úvodu druhého poločasu domácí opět zabraly na plné obrátky a výsledkem bylo vedení až o 7 branek. Poslední desetiminutovka však vyzněla lépe pro hostující hráčky, kterým se podařilo snížit na konečný rozdíl dvou branek.
Zápas se divákům líbil. Byl rychlý, se spoustou pěkných akcí. Liberec doplatil především na sporné vyloučení své nejlepší hráčky Evy Kračmanové. Ostatní však prokázaly velkou bojovnost a nasazení. Jistě bude v tomto ročníku patřit k adeptům na čelní umístění.
Ve 3. kole se Otrokovice střetnou v neděli ve 14.15 ve Střešovicích s družstvem pražských Kobylis.

Zápas Havlíčkův Brod - Poruba   (článek z webu Deník.cz)

Házenkářky Poruby měly nepropustný střed obrany,byly přesnější ve střelbě,a tak si od začátku udržovaly jedno až tříbrankový náskok.Když deset minut po přestávce znovu utekly na 11:14,domácím se již těžko dýchalo,na rozdíl od minulého střetnutí s Plzní však tentokráte opravdu zabojovaly.
Brzo srovnaly a Krejcarová proměnila důležitou sedmičku a poslala spoluhráčky do vedení 16:15.Potom to byl boj o každý metr palubovky,Poruba přitvrdila,Jiskra zlepšila obranu a zrychlila protiútoky.Odpovědnost vzaly na sebe Havlíčkobrodské Krejcarová s Kvasničkou, které dvěma rychlými góly za sebou zajistily vedení až na 20:17 a Jiskra již vítězství uhájila.
Klíčovou postavou byla gólmanka Ulrichová, má lví podíl na konečném úspěchu havlíčkobrodských prvoligových házenkářek.
„Výborně jsme hráli v oslabení,zlepšila se obrana,utkání jsme lépe zvládli takticky.O cenné body se zasloužil celý kolektiv,“ usmíval se spokojený trenér David Kučera.