Aktuálně

Liga

3.kolo

DHK Lokomotiva Liberec:DHK Zora Olomouc SCM - 23:22 (9:12)

Branky Liberce-Smolíková 6,Křečková 4/1,Šteffanová 3,Havlíčková 3,Novotná 3,Rezlerová 2,Kuhnová 1,Jágrová 1

Branky Olomouce-Pašková 8,Gebre-Sellasie 7/3,Goldová 2,Severová 2,Vyhňáková 1,Koppová 1,Melovská 1

Uvnitř podrobnosti...

DHC Plzeň : HC Zlín SCM - 31:20 (12:12)

Branky Plzně - Bernardová 7,Sedláčková 7,Mancellari 6,Pousková 4,Rumlová 3, Mrázová 2,Písařová 1,Lišková 1/1

Branky Zlína - Nudni 6,Talašová 4,Cedidlová 3,Popelková 2,Bartíková 2,Vránová 2,Drybčáková 1

Lokomotiva Cheb : Jiskra Havl.Brod - 26:23

Branky Chebu - Silnicová 5,Bezchlebová 4,Šturmová 4,Pilmajerová 4,Kalčíková 3,Heldová 3,Hrdličková 1,Bolgáčová 1,Prokopová 1

Branky Havl.Brodu - Kafková 6,Šrámková 5,Kvasničková 4/1,Plachá 3,Pecková 2,Krejcarová 2,Kraučuková 1

Astra Praha : DHK Baník Most - 24:28

Sokol II Kobylisy : Jiskra Otrokovice - 21:25 (11:12)

Branky Kobylisy - Vyhnalová 9/1,Orságová 3,Vaňková 2,Borová 2,Moroczová 2,Janglová 1,Benešová 1,Kleperádová 1

Branky Otrokovic - Brandová H. 5,Huráňová 4/2,Machovská 4/2,Gajová 3,Macková 3,Mahdalová 3,Duchoňová 2,Manclová 1

Sokol Poruba : DHC Slávie Praha SCM - 33:17

Branky Poruby - Ganzerová 7/2,Ficová 6,Mýlková 5,Augustýnková 4,Lešková 4,Drobcová 2,Oroszová 2/1,Adámková 1,Bártová 1,Malachovská 1

Branky Slávie - Romanczinová 6,Vaňková 3,Pučelíková 2,Burdová 2,Pekařová 2,Raková 1,Jedličková 1

Zápas Kobylisy - Otrokovice

K zápasu 3.kola I.ligy žen odcestovala Otrokovická děvčata v neděli do pražských Střešovic, kde se utkala s celkem Sokola Kobylisy. V minulosti se jim ještě nikdy nepodařilo tento celek porazit. Naposledy jsme s nimi prohráli na jaře v Městské sportovní hale o jednu branku.
Trenér Závodník stále postrádal dlouhodobě zraněné spojky Maškovou a Prudkou. S horečkami ulehla i Pavla Minaříková. Děvčata však nastoupila s odhodláním konečně Kobylisy porazit. Začátek utkání se opravdu vydařil. V 10.minutě Otrokovice vedli 8:3. Obrana, podprořená výborně chytající Jitkou Tobiášovou , fungovala spolehlivě a dařily se i protiútoky. Pak však hostující trochu polevili a  dlouho nedali branku, čehož zkušené soupeřky využily k vyrovnání. Ve 29. minutě šly Kobylisy dokonce do jednobrankového vedení. Tento stav však trval jen velmi krátkou dobu. Jana Machovská bezpečně proměnila sedmičku a Helena Brandová těsně před koncem poločasu strhla vedení opět na stranu Otrokovic. Ve druhém poločase brankářka Otrokovic opět  výbornými zákroky likvidovala střelecké pokusy domácích spojek. Obrana opět fungovala na výbornou a dařilo se i v útoku. Nebylo proto divu, že v 15. minutě domácí prohrávali o 7 branek. Pak přišel opěk krátký útlum, který už ale na vítězství Otrokovic nic nezměnil.Domácím se podařilo už jen zkorigovat stav na konečných 21:25.
Trenér Závodník byl velmi spokojen s předvedenou hrou. Brankářky byly opravdu klíčem k úspěchu. Potěšil hlavně kolektivní a bojovný výkon celého družstva. Kromě již zmíněných brankářek podala svůj nadprůměrný výkon i Helena Brandová, autorka 5 branek.

Zápas Plzeň - Zlín (zdroj Deník.cz)

Domácí celek nastoupil bez zraněné nejlepší střelkyně Lucie Havlové a to se v prvním poločase projevilo zejména v koncovce. Proto také první dějství skončilo nerozhodně.

Po změně stran hráčky Zlína na rychlou hru Plzeňanek nestačily a skóre se výrazně měnilo ve prospěch Plzně. V brance domácích podala výborný výkon Doláková a v útoku se ve druhém poločase výrazně prosazovala dorostenka domácích,Bernardová.

S poměrně vysokou výhrou byl spokojen i trenér plzeňských házenkářek Róbert Miček: „První půle sice neodpovídala mým představám, ale po přestávce jsme se dokázali prosadit rychlou hrou a především dobrou střelbou ze všech vzdáleností.“

Komentář trenéra Zlína:Již podruhé jsme doplatili na úzký kádr a nemožnost kohokoli vystřídat.Musím jen konstatovat ,že je smutné když juniorka sportovního centra kde má být dostatek hráček,daruje soupeři body jen proto,že nemá s kým dohrát utkání.
Chci pochválit všechny holky za skvělý přístup a bojovnost.Myslím,že když budou na sobě pracovat ,mohou být některé z nich v budoucnu přínosem pro interligové družstvo.

Zápas Liberec - Olomouc (zdroj Deník.cz)

V úvodu zápasu získala Olomouc  náskok tří branek a celý první poločas tak domácí hráčky pouze dotahovaly její náskok.

Střelecky se nedařilo spojkám a v obraně Loko proti dobře hrající Olomouci dělala zbytečné chyby. Do druhého poločasu liberecká děvčata nastupovala za stavu 9:12 s jediným cílem, vyhrát. V obranné činnosti se začalo dařit a z rychlých protiútoků v polovině druhé půle otočila výsledek a vedla až o tři branky. Do konce pak kolektivním výkonem Liberec vedení udržel.

„Olomouc předvedla hezkou, rychlou házenou. Ve druhém poločase naše děvčata přidala na důrazu v obraně, kdy nás podržela skvěle chytající brankařka Kuběnová a začala chodit do rychlých protiútoků. Z této rychlé a atraktivní hry jsme si vytvořili náskok, který jsme udrželi do konce. Chtěl bych děvčata pochválit za bojovnost, která vedla k otočení pro nás nepříznivého výsledku na výhru 23:22,“ řekl trenér Jan Houser

Zápas Cheb - Havlíčkův Brod (zdroj Vysočinanews)

Družstvo žen z Chebu v 1.lize házené vstoupilo do letošního ročníku ve zcela novém složení. Z bývalého kádru zůstaly pouze tři hráčky, které byly doplněny družstvem starších dorostenek. Proto byl před soutěží určen jasný cíl - udržet 1.ligu v Chebu. K prvním dvěma utkáním jely hráčky Lokomotivy na hřiště soupeřů. Při zápasech byla ještě poznat určitá nezkušenost, i to, že se hráčky vlastně seznamují se soutěží. I když nechybělo nasazení a bojovnost, vyrobila se spousta technických chyb, a podle toho dopadly i výsledky – Poruba - Cheb 29 : 18 a Most - Cheb 25 : 20.

V sobotním utkání na domácí palubovce se chebské házenkářky chtěly pokusit o první body proti družstvu z Havlíčkova Brodu a to se jim nakonec podařilo. Zapsaly si tak do tabulky první dva body.

Hráčky hostujícího týmu z Vysočiny po celý zápas neproměňovaly i ty nejvyloženější šance, ze tří sedmimetrových hodů byly pouze jednou úspěšné, zatímco domácí házenkářky byly stoprocentně úspěšné. Navíc se Jiskře v každém poločase nedařilo v prvních deseti minutách v obraně. "Nelze holkám upřít bojovnost, ale byla to taková velká křeč. Hodně snahy a z toho pramenící zbrklost, technické chyby," popsal trenér David Kučera.

Dalším velkým nedostatkem bylo špatné plnění taktických pokynů, které trenéři udělili. "Hlavní bolestí zůstává střelba. Bohužel máme minimálně přesné a důrazné střelby z dálky a to nám strašně škodí," dodal David Kučera.

V posledních patnácti minutách zkusily hostující hráčky smazat osmibrankový (23:15) náskok přechodem na obranu 5:1, ale v rozhodujícím okamžiku za stavu (25:23) znovu neproměnily sedmimetrový hod a jeden rychlý útok.

"Za závěr utkání patří určitě všem hráčkám velká pochvala, ale musíme se do příštího týdne lépe připravit na začátky obou poločasů a hrát takto zodpovědně celých šedesát minut. Určitě se pokusíme zapracovat i na obranné fázi a vnesení klidu do zakončení. Musíme se prostě snažit holkám pomoci najít jejich herní pohodu, aby dokázaly v utkáních prodat vše, co v nich je," uzavřel brodský trenér.

Zápas Poruba - Slávie (Zdroj Deník.cz)

Třetím kolem pokračovala druhá nejvyšší soutěž házenkářek. Ostravské družstvo v minulém kole podlehlo Havlíčkově Brodu a doma si chtělo spravit náladu proti Slavii.

Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 33:17 (16:9). Soupeř loni soutěž vyhrál, ale to ostravská děvčata příliš nestresovalo. „Kladl jsem jim na srdce, že opět musíme vycházet z důrazné a pečlivé obrany a poctivě pokrytého rychlého útoku soupeře. A to se nám podařilo. K tomu jsme tentokrát předvedli i nápaditou, na důrazu a pohybu založenou hru v postupném útoku, a výsledek, který se pravděpodobně stal překvapením kola, byl na světě,“ pochvaloval si trenér Aleš Chrastina, jehož tým vyhrál o šestnáct branek.
Na hřišti Poruba jasně dominovala a skóre rychle narůstalo. „Děvčata svým výkonem nedovolila Slavii takřka nic. Soupeře jsme svým výkonem zastínili na všech postech. Důležitý krok, který nám naznačil naše možnosti, máme za sebou, děvčatům jedné vedle druhé ještě jednou děkuji a začínáme se chystat na dalšího soupeře, kterým bude v neděli na jejich palubovce Zlín,“ řekl Chrastina.