Aktuálně

Liga

Zápas Plzeň - Liberec   (zdroj Deník.cz)

Prvoligové házenkářky DHC SVŠ Plzeň hostily v sobotu lídra tabulky první ligy družstvo Liberce.

V kvalitním utkání domácím hodně pomohl návrat Havlové a Sedláčkové po zranění. Hlavně druhá jmenovaná platila na soupeřky svou bojovností. Domácí čtyřicet minut dotahovali těsný náskok soupeře, ale v posledních dvaceti minutách dokázali chytrou a taktickou hrou dovést zápas k nečekané výhře.
Děvčata perfektně plnila taktické pokyny, a to byla cesta k úspěchu. Mám velikou radost, dokázali jsme porazit vedoucí tým tabulky,“ zářil trenér Plzeňanek Róbert Miček.
(zdroj R1Genus)

Utkání bylo od začátku velice vyrovnané, když se hostujícímu Liberci lépe povedl vstup. Celý první poločas držel vedení až o 4 branky. Střelecky se dařilo jak z křídel tak i ze spojek. Do druhé půle šla LOKO s dvoubrankovým náskokem, který držela do druhé poloviny poločasu. Poté se však dopustila několika technických chyb a rozhodčí ji několikrát po sobě poslali do oslabení. Plzeňské házenkářky tuto šanci využily a zápas vyrovnaly. Do konce utkání si pak udržovaly mírné vedení. Liberecká děvčata bohužel závěr nezvládla, dokonce neproměnila dva sedmimetrové hody a nedařilo se ani střelecky. Koncovka jim dělala velké problémy, když se dopustila více technických chyb než soupeř, což bylo příčinou prohry v takto vyrovnaném utkání.

„Našim děvčatům přesto patří pochvala za předvedenou hru a velkou bojovnost všech hráček do konce utkání. Musím je pochválit za nasazení a bojovnost s jakou celý zápas absolvovala. Není třeba věšet hlavu. Věříme, že s takovými výkony začneme porážet i daleko zkušenější soupeře jakou Plzeň bezesporu je," uvedl prezident klubu Ing. Vladimír Vojtíšek.

Plzeň - Pousková 7,Sedláčková 4,Rumlová 4,Míčová 3/1,Havlová 2/2,Lišková 1,Kunclová 1
Liberec - Kračmanová 9,Havlíčková 3,Krnáčová 2,Novotná 2,Vélová 2,Křečková 1,Jágrová 1
Zápas Havlíčkův Brod - Otrokovice
V úvodu zápasu házenkářky Otrokovic vedly 2:1 ale to bylo vše, co jim domácí hráčky v průběhu utkání dovolily. Po poločase se sice ještě zdálo, že by mohli hostí zápas zdramatizovat ale domácí hráčky to nedopustily. Zvláště v rozmezí 16 zž 22 minuty je přehrávaly ve všech herních činnostech a po zásluze zvítězily.
článek ze serveru Deník.cz
Jiskra tentokrát začala dobře, od stavu 5:2 až do konce prvního poločasu si udržovala pětibrankový náskok. Před skvělou gólmankou Ulrichovou fungovala bezchybně obrana. Důležitý gól na 13:7 předvedla po technické parádě Plachá. Střelecky zářila Šrámková, která dala úvodní čtyři branky.
Po přestávce házenkářky Jiskry ještě přidaly na tempu, chvílemi si doslova vychutnávaly pořádně děravou obranu Otrokovic. Zajímavostí je, že v rozmezí pár minut se prosadila důležitými dvěma brankami nejmladší hráčka, dravá dorostenka Marta Plachá a k ní se v zápětí připojila třemi úspěšnými trefami pro změnu ta nejzkušenější Monika Musilová.
„Tentokrát dávám jedničku celému týmu, nebyla hráčka, které by to nešlo. Získali jsme nesmírně důležité body, je třeba se od tohoto úspěchu odpíchnout, zbavit se předchozí nervozity a získat do dalších bojů tolik potřebné sebevědomí,“ zářil dobře naladěný brodský kouč David Kučera.
Otrokovice - Huráňová 4,Brandová 4/2,Remešová 2,Manclová 2,Hájková 2/1,Minaříková 1,Machovská 1,Janů 1

Havlíčkův Brod - Kafková 7,Šrámková 6,Plachá 4,Herzánová 3,Krejcarová 3,Musilová 3,Kolesová 2,Kopicová 2,Pecková 1,Kašpírková 1.

Zápas Cheb - Olomouc

Důležité dva body do tabulky 1. ligy žen si vezou ze západu Čech juniorky DHK ZORA Olomouc, které po dobrém výkonu porazily domácí,nakonec celkem hladce rozdílem sedmi branek.. Házenkářky Chebu znovu potvrdily, že jsou družstvem domácího prostředí. Oba své domácí zápasy dokázalo vyhrát, takže porážka od Hanaček je jejich první ve vlastním prostředí, naopak na hřištích soupeřů nezískaly dosud ani bod..

První poločas se hrála vyrovnaná partie, rozhodující trhák se Hanačkám povedl v rozmezí mezi 14. a 23. minutou 2. poločasu, který vyhrály 2:9 a změnily stav z 20:22 na 22:31 a o vítězi bylo rozhodnuto.

Cheb - Kalčíková 9/4, Bezchelbová 3,Hrdličková 3, Zahradníková 1,Prokopová 1,Heldová 6,Pilmajerová 4

Olomouc - Severová 8/5,Gebre Selassie 4, Stuchlová 8, Pašková 7/1, Vyhňáková 1, Koppová 2, Goldová 4

Zápas Kobylisy - Most           (zdroj Deník.cz)

Po reprezentační přestávce pokračovala 1.liga házené žen dalším kolem. Sedmý DHK Most zavítal na hřiště předposledního celku Sokola Kobylisy.
Dle tabulkového předpokladu, byl Most v zápase mírným favoritem.
V mosteckém družstvu se již objevily uzdravené hráčky Karin Schererová a Tereza Fritschová. Naopak se Most musel obejít bez Hanky Martinkové a Martiny Vysloužilové hostující v Jindřichově Hradci. Pro nemoc chyběla i Michala Ondráčková.
Ve střešovické hale, kde se zápas hrál, byla k vidění pěkná a dramatická házená. Družstvo Baníku bylo po celý první poločas aktivnějším družstvem, o jednu až dvě branky ve vedení. Na konci poločasu však o své hubené vedení hostující celek přišel.

Úvod druhé půle patřil opět baníkovským ženám. V 7.minutě vedly 16:18, to bylo však naposledy, kdy ženy z Mostu vedly. V týmu Kobylis se rozstřílela bývalá hráčka Mostu Irena Tomášková (vstřelila 7 branek) a její zásluhou družstvo Kobylis srovnalo brankové manko a ještě přidalo dva góly navíc.
Ženy z Mostu ještě dokázaly dvakrát skóre vyrovnat, ale v poslední desetiminutovce udělaly několik technických chyb, které soupeř potrestal. Most tak prohrál třetí utkání v řadě a chce-li myslet na střed tabulky měl by již začít bodovat.

Most - Dvořáková 2/1, Mrkvičková 6/2,Janečková 7,Fritschová 2, Kovačková 4, K. Vysloužilová 3,Benešová 2.
Kobylisy - Benešová 8/2,Tomášková 7,Vyhnalová 6,Vaňková 3,Orságová 3,Borová 2,Moroczová 1

Zápas Poruba - Astra      (zdroj Deník.cz)

Ostravské házenkářky po týdenní pauze opět nastoupily k bojům v první lize. Na domácí palubovce přivítaly poslední tým tabulky, a zápas tak měl být jen formalitou.

„Soupeř však předvedl výkon vůbec neodpovídající jeho postavení. Nastříleli jsme sice rekordních osmatřicet branek, trošičku mě mrzí počet obdržených gólů, ale soupeř opravdu předváděl nápaditou útočnou hru podloženou dobrou střelbou z prostoru spojek,“ řekl k utkání trenér Poruby Aleš Chrastina.

Nakonec tedy ostravské hráčky potvrdily úlohu favoritek a vyhrály o šest branek.
"V sobotu pak hrajeme v Liberci, s týmem okupujícím čelo tabulky a snad navážeme na dobré výkony, které předvádíme hlavně proti týmům
z horní poloviny tabulky,“ dodal Chrastina.
Poruba - Adámková 7,Augustýnková 2,Baránková 2,Bártová 5,Ficová 5,Ganzerová 7, Lešková 2,Malachovská 1,Mýlková 3,Osinová 1,Richvalská 3
Astra - branky Astry bohužel nejsou k sehnání
Zápas Slávia - Zlín        (zdroj Deník.cz)
Záloha Zlína bez interligových posil v hlavním městě mile překvapila. V první půli většinu času vedla.
 „Po přestávce soupeř naší hru přečetl, především postupný útok,“ označil za klíčové trenér juniorky Milan Buday, jenž vzhledem k sestavě tak dobrý výsledek nečekal. „Holky mě potěšily výkonem, především Nudni. Škoda, že jsme k ní neměli druhou údernou spojku,“ posteskl si Buday.