Sport a turistika, Kolektivní sporty

Články

Liga

Zápas Zlín - Astra           (Zdroj Deník.cz)
Trenér zlínských házenkářek Milan Buday byl v duelu s Astrou hrubě nespokojen s obranou, která byla málo důrazná. „Naštěstí jsme se dokázali prosadit z rychlých brejků, které na společných trénincích s prvním týmem trénujeme,“ poukázal na největší přednost juniorského týmu v zápase Milan Buday.
Házenkářky Zlína měly většinu zápasu navrch až o čtyři góly, ovšem v závěru dovolily soupeřkám jít do tříbrankového vedení. „Největší problémy nám dělala bývalá reprezentantka Filipová, na kterou jsme to zkoušeli i s osobní obranou. Bohužel, soupeř dával góly až příliš lacino,“ posteskl si kouč Zlína, který si půl minuty před koncem za stavu 31:33 vzal oddechový čas, přičemž jeho svěřenkyně si vzaly jeho pokyny a rady k srdci, když zásluhou dvou gólů Pospíšilové dokázaly vyrovnat čtyři vteřiny před sirénou. „Dělba bodů je asi spravedlivá, ovšem stále jsem přesvědčen, že jsme měli na vítězství. O něj se pokusíme v neděli hodinu po poledni, kdy dohráváme duel s Kobylisy,“ dodal Milan Buday.
Zlín - Cedidlová 7,Talašová K.7,Brzósková 5,Šviráková 4,Nudni 3,Popelková 3, Pospíšilová 2,Holubová 1,Talašová L.1
Astra - zatím neznámé
Zápas Havlíčkův Brod - Kobylisy             (Zdroj Deník.cz)
Domácím házenkářkám konečně doma vyšel nástup a za šest minut se dostaly do vedení 4:1 a 5:2. Pražanky však našly důraznou odpověď, srovnaly na 8:8, což bylo varováním pro další průběh. Brodské hráčky se však včas probudily a do přestávky nahrály dvoubrankový náskok.
Hned po pauze dala důležitou branku na 15:12 Kašpírková, a když v rozmezí dvou minut Šrámková s Plachou postily na 19:15, tak domácí hráčky hrály už v klidu. Přehrávaly soupeře po všech herních stránkách, Kafková prokázala pověst kanonýrky, dravost Plaché platila na pražskou obranu.
Pokud to bylo pro Kašpírkovou ze zdravotních důvodů poslední utkání, potom se rozloučila s aktivní činností v plné parádě, patřila k nejlepším.
Pražanky se spoléhaly pouze na střelecké schopnosti vysoké Vyhnalové, která v závěru střetnutí již však odpadla fyzicky.
 „Vyhrály jsme zaslouženě především proto, že jsme měly vyrovnanější tým. Příležitost dostala celá střídačka a všechny holky se střelecky prosadily. Holky se po přestávce dostaly do psychické pohody, nebály se střílet ze všech pozic a donutily soupeře ke kapitulaci. Jsem opravdu spokojen,“ chválil výkon brodského týmu trenér David Kučera.
Havl.Brod - Kafková 8/3,Plachá 6,Kašpírková 5,Vrbková 4,Krejcarová 4,Šrámková 3, Kolesová 1,Musilová 1,Herzánová 1,Pecková 1
Kobylisy - Vyhnalová 9,Orságová 7/3,Kleperádová 3,Benešová 2,Vaňková 1,Marková 1,Grgičevičová 1
Zápas Poruba - Most
K poslednímu podzimnímu zápasu jel Most přes celou republiku. Cestu zkomplikovala zima a čerstvě napadený a nikým neuklizený sníh. Nebylo proto divu, že se družstvo Baníku Most dostavilo k zápasu s notným zpožděním, a nezbyl tak čas, na kvalitní rozhýbání po náročné cestě.
Domácí Poruba vlétla do zápasu jako sněhová vánice. Zkřehlá mostecká děvčata jen přihlížela rychlému nástupu hostitelského družstva. Než poprvé ženy z Mostu skórovaly, běžela už 11. minuta a baníkovská brankařka mezitím sedmkrát vytahovala míč ze své sítě.Hostující celek produkoval nekvalitní obranu, nepomohla ani brankařka, proto si domácí ženy vytvořily vysoký náskok 16:7. Jiskřička naděje zaplála na konci poločasu, kdy se podařilo hostům čtyřmi brankami po sobě upravit skóre na přijatelný poločasový výsledek. Po přestávce domácí opět zatlačili hostující tým do defenzívy a poměrně záhy si vypracovali vedení o více jak 11 branek.

Trenér Mostu Jiří Hanus:

„Náš bodový závazek jsme už splnili, a tak jsme chtěli odehrát líbivé utkání, bez taktických pokynu a uvolněně. Z předvedené hry našich děvčat jsem však zklamaný. Obrana nestála zanic. Obávaná levá strana útoku Dana Mrkvičková a Hanka Martinková hrála v útlumu pod své možnosti. Jejich nevstřelené branky v konečném účtování chyběly. Jediná, která si zaslouží pochvalu, je Máňa Kovačková za svůj obětavý přístup. Jako tým jsme nepředvedli nic, čím bychom soupeře překvapili, a to na Porubu, která má postupové ambice, určitě nestačí.“

Trenér Poruby:

Na domácí palubovce jsme tentokrát přivítali soupeře z druhé poloviny tabulky, proto jsme nemohli myslet na nic jiného než vítězství. Po dobrém začátku, kdy jsme soupeře takřka k ničemu nepustili a postupně jsme vedli už o 9 gólů, děvčata trošku polevila v koncentraci a do šaten jsme šli pouze s pětigólovým náskokem. Po technické poradě o přestávce jsme do druhého poločasu nastoupili zase plně koncentrováni a brzy jsme Mostu odskočili na rozdíl 11 gólů. Děvčata si hlavně ve druhém poločase s chutí zastřílela a mohli jsme si také vyzkoušet různé herní varianty. Vítězství nám zaručilo přezimování na první příčce, ale také určitý závazek pro jarní odvety, které vzhledem k tomu, že už jsme určitě favority soutěže a soupeři se na nás budou chtít vytáhnout, nebudou vůbec jednoduché. Na straně druhé se nám snad konečně vyprázdní marodka a my budeme doufám ještě silnější.

Poruba - Richvalská 8,Adámková 5,Mýlková 5,Ganzerová 4,Hradilová 4,Lešková 3, Ficová 2,Baránková 1,Drobcová 1,Malachovská 1,Mališová 1

Most - Mrkvičková 1,Schererová 3,Martinková 6,M.Vysloužilová 2,Kovačková 7, K.Vysloužilová 1, Benešová 2