1.liga házené žen

Vyhledávání

Vlastní vyhledávání

Kalendář

Z diskuze

Vzkazy správci

Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Liga

Zápas Zlín - Kobylisy

Prvoligové házenkářky Zlína SCM nezvládly dohrávku 2. kola a poprvé v tomto soutěžním ročníku v domácím prostředí nebodovaly. Třebaže proti Kobylisům po většinu času byly ve vedení, šťastnějšímu soupeři nakonec podlehly o tři branky.

„Utkání bylo podobné předchozím dvěma. Většinu času jsme byli ve vedení, ovšem nezvládli závěr,“ posteskl si trenér interligového prvního týmu i juniorky Zlína Milan Buday.
Jeho svěřenkyně ještě 12 minut před koncem vedly 28:23, ovšem ani to nestačilo. „Na rozdíl od soupeře holkám schází zkušenosti. I přes porážku jsem spokojen s herním projevem týmu, ve kterém převažovaly teprve sedmnáctileté hráčky,“ upozornil na nízký věkový průměr kádru trenér. „Mladé holky se neustále učí a podobné dramatické koncovky jsou pro ně nejlepší školou. Za poslední tři týdny na nich vidím zlepšení především v útočné fázi, kde se jim daří prosadit i formou signálů,“ potěšilo kouče.
Přestože juniorce náleží až 10. příčka, tragédii z toho nedělá. „V tomto případě nejsou výsledky na prvním místě. Holky se zde potřebují vyhrát, především ty mladé, abychom je mohli postupně zapracovávat do prvního interligového kádru,“ dodal na vysvětlenou.
Zlín - Nudni 8/3,Popelková 6,Šviráková 5,Hradilová 4,Cedidlová 3,Talašová L. 3, Holubová 2,Pospíšilová 1,Vránová 1
Kobylisy - Orságová 10,Kleperádová 6,Borová 6,Vyhnalová 6,Marková 3/2,Vaňková 2/2,Tomášková 2,Benešová 1
Žádné komentáře