1.liga házené žen

Vyhledávání

Vlastní vyhledávání

Kalendář

Z diskuze

Vzkazy správci

Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Liga

Zápas Most - Liberec             (zdroj R1 Genus)

Házenkářky DHK LOKO Liberec odehrály v neděli další ligový zápas na palubovce svých soupeřek v Mostě.

V bojovném utkání měla hostující LOKO Liberec díky dobré obraně utkání pod kontrolou, mimo úvodních minut. Ve 2. polovině domácí hráčky dotáhly náskok Liberce a dostaly se do vedení, které udržely až do konce duelu. Ještě v posledních minutách měla LOKO několik šancí výsledek zkorigovat, ale selhala ve střelbě.

(dhk-banikmost.cz)

Již při rozcvičování působily hráčky Liberce značně sebejistě. Hýřily náladou a nekompletní (zraněné jsou Dvořáková a Benešová) hráčky z Mostu jen přihlížely jejich super náladě. Prvních dvacet pět minut se neslo ve vzájemném oťukávání. Hosté se zaměřili na polo osobní obranu Martinkové a Vysloužilové. Domácí kouč šetřil síly zkušených hráček a dával přednost mladým. Obě družstva se střídala ve vedení, ale v tento čas bylo skóre vyrovnané 9:9. Několik nepřesných přihrávek domácích v závěru poločasu, a soupeřovo přesné zakončení mělo za následek, že do kabin šli hosté s dvoubrankovým náskokem. Po přestávce se začala Liberecká lokomotiva nebezpečně rozjíždět. V desáté minutě vedl Liberec již 13:17 a měl zcela jistě blíže k vítězství. Mostecké hráčky byly psychicky na dně, o čemž svědčí i tři neproměněné sedmičky. Domácí trenér však udělal lišácký tah. Martinu Vysloužilovou poslal do křídla a na její místo střední spojky poslal Karin Schererovou. Tato rychlá, drobná hráčka nastartovala svůj tým do ofenzívy. Při útočných akcích využívala své rychlosti k průnikům libereckou obranou a následovalo úspěšné zakončení. O devět minut později to byla právě jmenovaná hráčka, která se postarala o vyrovnání na 18:18. Liberec vše vsadil na útok a zapomněl bránit, Most tak tři minuty před koncem vedl 24:21 a v dramatické koncovce kontroloval výsledek. K zápasu přidal pár slov i trenér Mostu Jiří Hanus:

 „ Utkání bylo hodně nervózní a já v podstatě nevím proč. Myslel jsem, že holky budou hrát víc v klidu, ale přeci jen je to derby, a to dělá své. V dnešním zápase podle mého rozhodly obrany a ta naše byla o něco málo lepší. Nás vždy v pravý okamžik podržela Nikola Machová a my se následně mohly věnovat útočné hře. Musím za hru pochválit všechna děvčata, že to při nepříznivém stavu nezabalily a bojovaly až do konce. Dva body s tímto polo pražským celkem jsou příjemné! V tabulce jsme poskočili z osmého místa na šesté, a to je dosti pozitivní.“

Most - Mrkvičková 5/1,Schererová 6,Martinková 4/2,Janečková 2,M.Vysloužilová 5,Fritschová 1,Kovačková 1

Liberec - Kračmanová 9,Havlíčková 3,Khunová 3,Krnáčová 3,Smolíková 2,Šteffanová 2,Rezlerová 1

Zápas Olomouc - Plzeň                 (zdroj dhkzoraolomouc.cz)

Svou desátou výhru řadě si připsaly Olomoucké juniorky v utkání 1.ligy žen a jejich série již trvá od 7. kola podzimní části (13. října 2008), kdy doma prohrály se Sokolem Poruba. Tento soupeř je čeká v neděli v Ostravě a bude zajímavé sledovat jak se s nimi naše juniorky vypořádají. Utkání proti Plzni mělo být vcelku jasnou záležitostí, vždyť oba soupeře dělilo před utkáním 11 bodů a 5 míst v pořadí . ligy žen. Navíc podzimní výsledek z Plzně (výhra našich děvčat 22:33) favorizoval znovu Olomoucké házenkářky. Ty také začaly zápas ve velkém stylu a za pár minut vedly 4:0.

Hra se však postupně vyrovnávala, západočešky trestaly nedůslednou obranu domácích a výsledkem bylo stále poměrně vyrovnané skóre. Po změně stran se dokonce podařilo hostujícímu družstvu vyrovnat (14:14) a v polovině druhého poločasu ještě jednou na 21:21, domácí však zpřesnily hru a podařilo se jim udržovat dvou až tříbrankový náskok až do konce utkání. Domácí děvčata se často dostávala do vyložených brankových příležitostí, ty však někdy až trestuhodně zahazovala, nebo byla zastavována nedovolenými zákroky, které rozhodčí správně trestali sedmičkami. Na ty je v domácím družstvu specialistkou Lucka Severová, která proměnila všech sedm, které prováděla. V prvním poločase byla oporou domácích brankařka Lucka Rašková, ta se však postupně „vytrácela" a později musela přepustit své místo Denise Růžičkové-.

Olomoučanky zahrály tentokrát jen průměrnou házenou, příliš se nedařilo v obraně, všechny hráčky střídaly skvělé okamžiky s chybami, přesto jejich výhra byla naprosto zasloužená. V družstvu hostí zachytala spolehlivě Lucie Doláková - starší sestra reprezentační brankařky Markéty (chytá za J. Hradec). Hru výborně dirigovaly především zkušené Pousková s Havlovou, střelecky se prosadila mladá levoruká Bernardová a je s podivem, že dosud unikla pozornosti vedení juniorského družstva. Má totiž v sobě zejména pro svou obrovitou postavu velký střelecký potenciál.

Olomouc - Severová 9/7,Gebre Selassie 4,Pašková 3,Stuchlová 4,Goldová 6,Koppová 1,Růžičková 3

Plzeň - Lišková 3/2,Pousková 3,Míčová 1,Havlová 7/1,Písařová 1,Kunclová 2,Rumlová 3,Bernardová 7

Zápas Otrokovice - Poruba

Kdo zavítal v neděli odpoledne do sportovní haly na Štěrkovišti jistě nelitoval. Domácí házenkářky se zde utkaly s už jistým účastníkem baráže o postup do nejvyšší soutěže, celkem Sokola Poruba.
Domácí hráčky zastihly protivníka na hruškách, když v 5. minutě již vedly 4:0 po brankách Varhaníkové, manclové a Novosádové. Soupeř se však rychle otřepal a ve 13. minutě již o branku vedl. Pak se naše hráčky ještě jednou dostaly do vedení ale soupeřky kontrovaly a celý zbytek utkání již držely otěže utkání ve svých rukou.
Myslím, že jsme sehráli velmi pěkné utkání. Soupeřky byly lepší hlavně v obraně, což rozhodlo. Po této porážce klesla naše děvčata na 7. místo v tabulce. Boj o 4. místo je však pořád otevřený. Rozhodnou následující utkání s družstvy ve středu tabulky.

Komentář trenéra Poruby:

Podzimní výsledek z nás dělal jasné favority, ale tohle se nám už jednou při utkání na Slavii vymstilo (26:27). Do utkání jsme opět nevstoupili nejlépe a brzy jsme prohrávali 4 : 0 ! Po zlepšeném výkonu zvláště v obraně jsme však ještě do poločasu výsledek otočili a do kabin jsme šli s náskokem dvou gólů. I ve druhém poločase s námi dobře hrající domácí drželi krok, ale náš náskok přesto pomalu narůstal. Děvčata si body za touhu po vítězství opravdu zaslouží. Trošku méně už jsem spokojený s produktivitou ve vyložených šancích, kdy jsme si neodpustili několik skoro nepochopitelných minel. Podruhé se v této sezóně v naší bráně objevila Iveta Kučerová a podala opět spolehlivý výkon. Za bojovnost musím pochválit všechny a za výkon pak zvláště Drobcovou a Holickou, která se nám však v utkání opět zranila.

Otrokovice - Varhaníková 5,Minaříková 4,Novosádová 7/2,Prudká 1,Duchoňová 1,Manclová 7

Poruba - Baránková 1,Drobcová 6,Ficová 5,Ganzerová 7,Holická 5,Mýlková 3, Oroszová 4

Zápas Astra - Kobylisy                          

Komentář trenéra Kobylis:

"K jednomu z pražských derby se sešly oba tými na palubovce Tatranu
Střešovice.Družstvo Kobylis tentokrát v roli "hostí" byť se jedná o jejich
"domácí"hřiště.Od samého začátku se vývoj skore přiklonil na stranu Kobylis,ne
však nijak dramaticky.V 18.minutě byl stav vyrovnaný 7-7.Konečný účet první půle
vyzněl pro hosty v poměru 9-12.Vzhledem k tomu,že se od začátku druhého poločasu
dařilo Kobylisům důraznou obranou eliminovat útoky Astry narostlo skore  v jejich
prospěch až na rozdíl 8 branek v 17,min.druhého poločasu.Rozhodnuto však zdaleka
nebylo.Díky výpadku,zapříčiněnému osobní obranou, ke které sahla trenérka Astry se
ve 27.minutě ztenčil náskok Kobylis na 3 branky.Během posledních tří minut se situace
zdramatizovala,když Astra snížila na rozdíl jediné branky.Dvěma úspěšnými trefami
v poslední minutě však hráčky Kobylis uhájily dva body."

Astra - Filipová 5,Dohnalová 4,Latináková 3,Kulíšková 3/1,Hájková 2,Fraňková 2,Uhlířová 2/1,Janoušková 1

Kobylisy - Sukdoláková 9/3,Benešová 6,Váňová 3,Vyhnalová 2,Kleperádová 2,Gloserová 1,Orságová 1,Marková 1

Zápas Zlín - Cheb           (zdroj Deník.cz)

Rezerva Zlína doma potvrdila roli favorita, třebaže Západočešky dokázaly domácím vzdorovat čtyřicet minut. „V první půli jsme hráli špatně, holky byly myšlenkami nepřítomné, čehož soupeř využil k vedení. Až domluva a přesun Pospíšilové na post spojky přinesly kýžený efekt a zlom v utkání,“ vypozoroval trenér Zlína Milan Buday. „Proti nejhoršímu celku soutěže jsme měli vyhrát s větším přehledem. Náskok čtyř bodů na sestupovou příčku je sice nadějný, ale zdaleka ne rozhodující. Musíme bojovat dál,“ nabádá své svěřenkyně Buday.

Zlín - Nudni 2,Vránová 2,L. Talašová 8,Pospíšilová 3,Holubová 1,Cedidlová 3,Hradilová 1,K. Talašová 4,Šviráková 6

Cheb - branky Chebu zatím nejsou dostupné

Zápas Slávia - Havl.Brod               (zdroj Deník.cz)

Brodské házenkářky sehrály zápas proti slavistické juniorce, která je v tabulce třetí. Ale i tento zápas by se dal považovat za koncert neproměněných šancí a technických chyb ze strany Jiskry, které dokázaly domácí hráčky trestat rychlými kontry.
Utkání bylo celou dobu v režii domácího celku, které se dostávalo někdy až příliš lehce přes obranu Jiskry. Navíc hostující házenkářky napomohly Slavii neproměňováním šancí.
Ve druhém poločase za celých jednadvacet minut vstřelily jen jedinou branku. V závěru brodské hráčky už jen zkorigovaly výsledek na 34:16.

Slávia - Jedličková 10/2,Vaňková 7,Pekařová 5/1,Romanczinová 3/1,Krátká 3,Leštinová 2,Dorazilová 2,Kvasničková 1,Kupová 1,

Havl.Brod - Kolesová 2,Kafková 3,Krejcarová 5/4,Vrbková 2,Šrámková 1,Pecková 1,Neubauerová 1,Plachá 1Žádné komentáře