1.liga házené žen

Vyhledávání

Vlastní vyhledávání

Kalendář

Z diskuze

Vzkazy správci

Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Liga

Zápas Olomouc - Kobylisy

Pražský celek přijel do Olomouce jen s 10 hráčkami,domácí trenér Malínek měl k dispozici ještě o jednu hráčku méně.Na straně hostujícího družstva byla zkušenost, v sestavě se objevily i dvě exslávistky:Lucie Vyhnalová a Jana Kleperádová, v domácí sestavě se zase objevilo bývalé reprezentační křídlo Barbora Stuchlová, která opustila kádr interligového družstva a bude hrávat pouze v 1. lize. Ve svém prvním vystoupení prokázala, že nic neztratila ze své rychlosti, výbušnosti a přehledu a byla pro mladičké Oomoučanky velkou oporou.

Utkání se hned z počátku vyvíjelo zcela jednoznačně ve prospěch domácích, v 10. minutě to bylo 5:0, za dalších 10 minut už vedly domácí 12:4 a poločas skončil jejich vedením rozdílem devíti gólů. Když i druhý poločas skončil rozdílem osmi branek pro domácí, nebylo o rwkordoním vítězství pochyb. A to ještě domácí děvčata neproměnila celou řadu slibných akcí a také se jim „podařilo" vyrobit množství technických chyb.

Obě domácí brankařky zachytaly spolehlivě, nejproduktivnější hráčkou byla Lucie Severová, která k výborné obraně přidala i spolehlivé zakončování a stala se nejlepší střelkyní utkání. Několik pěkných individuálních akcí předvedly Gebre Selassie a Martina Goldová, ta však také dost svých šancí zahodila. Dost zakřiknutě působila tentokrát Bára Pašková, která se jen těžko prosazovala.

Olomouc - Severová 10/4, Gebre Selassie 4, Stuchlová 8, Pašková 1, Koppová 4, Goldová 8, Melovská 2.

Kobylisy - Országová 4/1, Benešová 1, Tomášková 3, Vyhnalová 4, Moroczová 4, Vaňková 3/2, Kleperádová 1.

Zápas Astra - Liberec

Liberec vstoupil do utkání sebevědomě a celý první poločas hrál velice aktivně a bylo to znát i na skore.Poločasových 10 : 18 ukazovalo jasnou převahu hostujícího družstva.Nic nenasvědčovalo že by Liberec měl mít ve 2.poločase nějaké starosti s výsledkem.Ale vůbec mu nevyšel začátek,domácí hráčky toho plně využily a po zásluze v 25 minutě vedli o 3 branky .V tu chvili to vypadalo s Libercem špatně,ale ukázali vnitřní sílu. Na hřiště se dostala Smolíková a její zásluhou  v dramatické koncovce Liberec strhl vítězství na svojí stranu.

Astra - Janoušková 2, Filipová 6/4,Franková 2, Dohnalová 7, Kulíšková 2,Kulhánková 1, Uhlířová 1,Hájková,Peslová 1, Flodrmanová 3

Liberec -  Křečková 2,Raisová 1,Šteffanová 2,Kračmanová 11/2,Havlíčková 5,Novotná 2/1,Smolíková 3, Vélová 2

Zápas Otrokovice - Plzeň

Ve čtvrtém kole 1.ligy žen přivítaly otrokoviceké hráčky na domácí půdě celek DHC SVŠ Plzeň, který v loňském roce skončil v tabulce těsně před našimi děvčaty.

V úvodu utkání promarnily Otrokovice dvě jasné gólové šance. Z rychlých protiútoků Plzeň skórovala. Od té doby si udržovala místy až pětibrankové vedení. Do poločasu se však domácím podařilo snížit na přijatelný rozdíl 2 branek. I v druhém poločase byly lepší hostující hráčky. Domácím se nedařilo proměňovat šance. Plzeň hrála dobře v obraně i v útoku. Deset minut před koncem prohrávaly otrokovické hráčky o 5 branek a zdálo se , že o osudu utkání je rozhodnuto. Děvčata se však nevzdala a během tří minut dotáhla na rozdíl dvou branek. Po oddechovém čase, který si vyžádal domácí trenér Závodník, vlétly domácí na hřiště, zatlačily soupeřky do defenzívy a 20 vteřin před koncem Silva Duchoňová vyrovnala. Cennou remízu děvčata už do konce zápasu uhájila.
Trenér Jiří Závodník nebyl moc spokojený s výkonem svých svěřenkyň. Pochválil je však za bojovnost v závěrečné fázi utkání.
V utkání se poprvé v dresu žen představila i domácí odchovankyně Adriana Remešová, která se kromě několika pěkných akcí blýskla i svými prvními dvěma brankami.
Příští utkání sehrají naše děvčata na půdě loňského účastníka baráže o WHIL, celku Sokol Poruba. Další domácí utkání uvidí diváci v neděli 12.10.2008 v 15.00 ve sportovní hale SOŠ Otrokovice. Hostit budou TJ Loko Cheb.


Otrokovice - Huráňová 4, Minaříková 3,Gajová 2, Machovská 8/5, Duchoňová 4, Brandová 2,Remešová 2,Macková 2

Plzeň - Lišková 9/6, Sedláčková 6/4, Pousková 3, Rumlová 3, Písařová 2, Míčová 2, Mancellari 1, Vondráčková 1

Zápas Most - Havlíčkův Brod

Hostujícím házenkářkám vyšel vstup do utkání a z poctivé obrany se jim dařilo vyrážet do rychlých útoků a zakončovat do nezorganizované obrany domácích.To se jim však  dařilo jen do 15 minuty (5:7).Po té ovšem začala první černá desetiminutovka tohoto utkání,pro hostí,kterou prohráli 10:3.V závěru poločasu se,ale opět začali lépe koncentrovat a více bojovat  a do konce poločasu ještě dokázali ztenčit náskok domácích na 16:13.

Do druhé poloviny hostí vtrhli stejně jako do té úvodní a během  pěti minut byl stav 18:17. V této chvíli se lámal chleba.A Havlíčkův Brod to domácím opět usnadnil a k hrubým technickým chybám přidal i špatné zakončování vyložených šancí.(51 min. 25:19).Hráčky Havl.Brodu se ještě pokusily domácí celek překvapit agresivní obranou a během čtyř minut dokázaly zdramatizovat závěr (26:23), ale zkušené domácí hráčky již nepustily slibně rozehraný zápas a udržely oba body doma.

Komentář trenéra HB:

Velkým nedostatkem utkání byl výkon obou arbitrů. Beru tradičních 20% pro domácí celek, ale to co v neděli bylo k vidění v Mostě bylo opravdu podivné. Nutno říci, že utkání rozhodčí odpískali s kamenným úsměvem na tváři. Ale nevím jestli stojí za to utrácet peníze za tak daleké cesty, když je potom utkání  takto řízeno.

Jsem spokojený s jakou vervou jsme se snažili po celo dobu utkání hrát. Několikrát jsme se snažili pozměnit obranný systém v reakci na hru Mostu, ale bohužel jsme opět vyprodukovali více technických chyb v útoku než domácí celek a také jsme opět neproměnili spoustu vyložených tutovek a to nás v součtu stálo zisk bodů. Výjimečný výkon v utkání podala nachlazená Anička Kvasničková, která k výborné obraně přidala 12 vstřelených branek.   

Most - Vysloužilová M. 4,Martinková 2,Černá 1,Mrkvičková 6/4, Schererová 6,Janečková 5,Kováčková 2,Vysloužilová K. 1,Benešová 2

Havl.Brod. - Plachá 1,Krejcarová 3,Kvasničková 12/1,Kolesová 1, Šrámková 3,Pecková 1,Musilová 1,Kafková 3,Vrbková 1

Zápas Zlín - Poruba

Proti ambicioznímu týmu z Ostravy-Poruby,který měl ve svém středu 5 juniorských reprezentantek a několik zkušených hráček,sehrály házenkářky Zlína dramatické utkání dvou rozdílných poločasů.
V prvních 17 minutách se domácí na hřišti doslova hledali a sehrávali za pochodu. Rychlý i postupný útok byl bezzubý a soupeř reagoval velmi rychle,školil domácí ve všech směrech a tento úsek hry vyhrál 3:11.Zlín musel obranu zatáhnout a spolehnout se na důsledné pokrytí pivota a spojek soupeře. Tuto snahu skvěle podpořila Iva Polášková,která chytala po třech měsících své první mistrovské utkání..Postupně se hra zlínských lepšila a posledních 11 minut vyhráli 8:3 a dostali se tak znovu do utkání.
Ve 2.půli doháněl Zlín gólové manko,což se do 42. minuty kdy byl stav17:21 nedařilo. Následujících 9 minut holky výrazně zlepšily obranu,zjednodušily a zrychlily hru v rychlém i postupném útoku,skvěle četly hru soupeře a vyhrály tento úsek hry 6:2.V této chvíli(51 minuta) svítilo na tabuli skóre 23:23.
Zkušený soupeř značně znervózněl,začal se bát o výsledek a kupil chyby v post. útoku, které jsme trestali brankami z rychlých protiútoků.Posledních 9 minut,to byla přetahovaná,když Zlín vstřelil branku a Poruba pokaždé vyrovnala.Rozhodující bylo posledních 40 vteřin,kdy se tentokrát podařilo domácím svůj jednobrankový náskok uhájit a připsat si své letošní první a taky trochu překvapivé vítězství.

Komentář trenéra Poruby:

„Některé hráčky si budou muset uvědomit, že jsme tým a na hřišti je nutné pro něj pracovat i v době, kdy jim osobně se zrovna nedaří. Výkon a přístup k velké části utkání se už nesmí opakovat a některé hráčky, se kterými vše ještě proberu, si opravdu musí sáhnout do svědomí a musí začít pracovat, tak jak to od nich očekávám.

Poruba - Ficová 5,Ganzerová 4/1,Oroszová 4,Bártová 3,Drobcová 3,Lešková 3,Mýlková 3/1,Augustýnková 1

Zlín - Šviráková 8,Nudni 6,Cedidlová 3,Holubová 2,Vránová 1,Češková 3,Brzosková 3, Hradilová 1

Zápas Slávie - Cheb

Začátek utkání byl vyrovnaný jak ve skóre, tak i po herní stránce. Bohužel se hráčky Lokomotivy nevyvarovaly špatné desetiminutovky na konci prvního poločasu, kdy vyrobily velké množství technických chyb, které domácí dokázali potrestat z rychlých protiútoků. Tím si Slavia vytvořila větší brankový náskok, který se ukázal pro konečný výsledek jako rozhodující.
I přes zlepšený výkon ve druhém poločase a mohutný finiš v závěru se už Lokomotivě nepodařilo v Praze body získat.
Oddíl házenkářek TJ Lokomotiva zve všechny příznivce házené k příštímu utkání Lokomotiva Cheb - HC Zlín, které se uskuteční 4. října 2008 v 15.00 hodin na palubovce sportovní haly Lokomotivy Cheb.

Cheb - Zahradníková 7,Kalčíková 6,Pilmajerová 4,Silnicová 3,Šturmová 1,Hrdličková 1, Prokopová 1

Slávia - Raková 5,Jedličková 4,Pučelíková 3,Kvasničková 2,Kupová 2,Romanczinová 2,Burdová 2,Krátká 2,Dorazilová 1,Pekařová 1,Vaňková 1

Žádné komentáře