1.liga házené žen

Vyhledávání

Vlastní vyhledávání

Kalendář

Z diskuze

Vzkazy správci

Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Liga

Zápas Poruba - Otrokovice

5.kolo mezi sebou odehráli tradiční rivalové,družstva Poruby a Otrokovic.Úvod zápasu vyšel lépe otrokovickým házenkářkám.Vedení 2:0 však porubská děvčata brzo vymazala a ujala se vedení 3:2. Pak hostující hráčky ještě strhli vedení na svou stranu ale to bylo z jejich strany vše. Od 10. minuty se domácí hráčky zlepšily v obraně a každou chybu nemilosrdně trestaly rychlými protiútoky,proti kterým byla brankářka Jitka Tobiášová bezmocná. Nebylo proto divu, že poločas skončil pro hosty hrozivým skóre 19:7.

V druhém poločase se sice házenkářky Otrokovic sice trošku zlepšila,ale na vývoj střetnutí to už nemělo vliv.
Trenér Otrokovic:

Soupeř byl lepší ve všech herních činnostech. Proti mladému celku Poruby jsme dnes bohužel neměli žádnou šanci. Nemohu některým děvčatům upřít snahu ale to dnes nemohlo stačit.

Poruba - Bártová 6,Mýlková 6,Adámková 4,Ganzerová 4/2,Augustýnková 3,Drobcová 3, Baránková 2,Richvalská 2,Ficová 1,Oroszová 1

Otrokovice - Machovská 5/2,Gajová 4,Minaříková 3,Huráňová 2,Macková 2,Brandová 1

Zápas Liberec - Most

V 1 poločase měl trochu navrch hostující celek z Mostu,libereckým házenkářkám se nedařilo vůbec nic,ztrácely zbytečně balony,špatně bránily.
Přesto,že hostujícím házenkářkám chyběly 2 klíčové hráčky Martínková a Vysloužilová,které odjely s J.Hradcem na Challenge cup,dokázaly mostecké hráčky vyhrát 1.poločas 10:9.Ve druhém poločasu se domácí nadále trápily v útoku,ale naštěstí se začalo dařit v obranné činosti s kterou si Most nevěděl rady a liberecké házenkářky si přes rychlé protiutoky vybudovaly náskok a i přes špatné proměnování vyložených příležitostí nakonec vyhrály 24 : 16.
Trenér Mostu:
„Liberec hodně posílil a určitě bude „černým koněm“ soutěže, já osobně tipuji jeho ambice dost vysoko. Nicméně my jsme odehráli velmi dobrý první poločas. Hezká házená, na kterou se dalo koukat, udělali jsme jen 4 chyby. Po přestávce jsme udělali 15 technických chyb a bylo rozhodnuto! Je to škoda, máme dost kvalitní družstvo, abychom si v podobných situacích věděli rady. Mrzí mě, že to některá děvčata nedokážou pochopit. Nyní nás čeká ještě těžší soupeř a to Slávia Praha, kterou se nám ještě nepodařilo porazit, o to máme větší motivaci."
Liberec - Smolíková 6,Křečková 5,Kračmanová 4/1,Jágrová 2,Houserová 2,Krnáčová 2, Havlíčková 2, Vélová 1
Most - Mrkvičková 6/3,Schererová 4,Janečková 3,Kovačková 1,Šplechtová 1, Dvořáková 1

Zápas Kobylisy - Astra

V neděli v hale Sparty nastoupily k utkání 5.kola dvě pražská družstva s odhodláním poprat se o první body v této sezoně.Astra i Kobylisy měli totiž před utkáním na kontě stále ještě nulu.
První branku vstřelily házenkářky Kobylis,ale Astra hned dokázala srovnat a tak to vypadalo po celý 1.poločas,který skončil rozdílem jediné branky 12:11 ve prospěch domácích.
Vstup do 2.poločasu se domácím hráčkám vůbec nevydařil a v 10.minutě prohrávaly již rozdílem 6 branek 13:19 a zdálo se,že Astra si už vítězství pohlídá.Po oddechovém čase,ale domácí zvedly hlavu,začaly dotahovat a v 58.minutě svítilo na tabuli skore 27:27.
V dramatické závěru,ve velice bouřlivé atmosféře nakonec házenkářky Kobylis z rychlého protiútoku strhly vítězství na svoji stranu.
Bohužel stinnou stránkou vyrovnaného utkání.byl výkon obou arbitrů,kteří se na obou stranách dopustili obrovského množství hrubých chyb.

Kobylisy - Benešová 8,Vyhnalová 7/1,Tomášková 5/3,Orságová 4,Borová 3,Vaňková 1 

Astra - Dohnalová 6,Uhlířová 6/4,Janoušková 5,Fraňková 4,Flodrmanová 3

Zápas Cheb - Zlín

Od prvních minut bylo jasné, že pokud někdo neudělá velké množství chyb, o výsledku se bude rozhodovat až v závěru. Žádný za soupeřů nedokázal v celém průběhu utkání odskočit na větší než dvou až tříbrankový rozdíl.
V dramatické koncovce se hosté ze Zlína dostali dvě minuty před koncem do jednobrankového vedení, a už to vypadalo, že si z Chebu odvezou oba body. Domácí hráčky však zabojovaly a v samotném závěru strhly vedení na svou stranu.

Trenér Chebu:
Hráčkám patří poděkování za nasazení a bojovnost po celé utkání. V posledních dvou zápasech proti Slávii a Zlínu si dokázaly, že mohou proti stejně starým hráčkám, které jsou členky SCM, a mají nesrovnatelně výhodnější podmínky jak ve výběru, tréninku i finančním zajištění, hrát vyrovnaná utkání a získávat tolik potřebné body.

Cheb - Bezchlebová 10,Kalčíková 6,Silnicová 5,Pilmajerová 4,Heldová 3,Zahradníková1

Zlín - Nudni 10,Šviráková 8,Holubová 5,Vránová 2,Talašová 2,Brzosková 1

Zápas Plzeň - Olomouc

Do druhého domácího utkání nastoupily házenkářky Plzně s odhodláním získat body a předvést dobrý výkon. To se bohužel dařilo jen prvních 10 minut. Zlomový okamžik celého utkání nastal právě okolo 10. minuty, kdy se bolestivě zranila opora týmu Petra Sedláčková.
Nalomená psychika se projevila velkým počtem nevynucených technických chyb, což zkušený soupeř Olomouce nemilosrdně trestal brankami z rychlých útoků.Hosté přijeli posíleni o bývalou hráčku interligové Olomouce,Barboru Stuchlovou,která byla naprosto k neudržení a zatížila konto Plzně 13 brankami.
Hráčky Olomouce byly lepší ve všech herních činnostech a vyhrály zaslouženě rozdílem třídy.

Plzeň - Lišková 8/3,Sedláčková 1,Pousková 1,Písařová 4,Rumlová 2,Míčová 3, Mancellari 1,Mrázová 1,Ferková 1

Olomouc - Stuchlová 13,Goldová 7,Pašková 5,Gebre-Sellasie 4,Severová 3/1,Koppová 1
Zápas Havl.Brod - Slávia  (v galerii audiokomentář trenéra HB)

Utkání bylo již od úvodu velmi vyrovnané a bojovné.Slavie byla kvalitnější v individuálních dovednostech,naopak domící hráčky podávaly více kolektivní výkon než Pražanky.Slavie vlétla do zápasu a během dvou minut vedla 2:0.V tu chvíli se Brodská děvčata semkla a výsledkem bylo vedení ve 12 minutě 6:4.V těchto chvílích domácí hráčky udělaly několik zbytečných technických chyb a neproměnily čtyři vyložené šance z náskoku nad brankoviště.Výsledek bylo vedení hostí ve 27 minutě 11:13. Závěr první půle zvládli ovšem lépe domácí a během poslední tříminutovky dokázali strhnout vedení na svou stranu 15:14.

Ve druhém dějství nastal boj o každý centimetr prostoru na palubovce, pro oba týmy nebyl žádný míč ztracený a obrany přitvrdily.Oba celky se pravidelně střídaly ve střílení branek,takže v 56 minutě utkání svítil na ukazateli stav 24:24.Je nutno říci,že domácí,celý druhý poločas,pouze dotahovali jednobrankový náskok hostí z Prahy.Stejně jak vyšel závěr prvního poločasu Havlíčkovu Brodu,závěrečné čtyři minuty byly v režii šťastnějších Slávistek.Šťastnějších proto,že domácí hráčky nastřelily v těchto vypjatých momentech pouze 2x tyč a nedokázaly dokonce vstřelit branku ani ze sedmimetrového hodu (za stavu 25:26).

Havl.Brod - Kafková 12,Plachá 3,Kraučuková 2,Kolesová 2,Krejcarová 2,Šrámková 2,Herzánová 1,Kopicová 1

Slávie - Raková 5,Burdová 3/1,Kvasničková M. 4,Romanczinová 7, Jedličková 3, Mlýnková 2/2,Kastnerová 4

Žádné komentáře