1.liga házené žen

Vyhledávání

Vlastní vyhledávání

Kalendář

Z diskuze

Vzkazy správci

Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

Příprava

Vzhledem k tomu,že začátek jarní části 1.ligy žen se kvapem blíží a spousta z Vás se už nemůže dočkat nějakých těch novinek,přináším alespoň pár článků o průběhu přípravy družstev Poruby,Otrokovic a Mostu
Házenkářky Sokola Poruba jsou připraveny na jarní část sezony

(zdroj Deník.cz)

 Házenkářky Sokola Poruba mají za sebou úspěšný podzim. Ženy vévodí prvoligové tabulce a starší dorostenky jsou druhé.Všechna družstva se poctivě připravovala na jarní část a měla na to ideální podmínky.

„V závěru roku jsme absolvovali kondičně-regenerační soustředění v Rakousku. Hned po vánočních svátcích jsme se začali připravovat na jarní odvety tak, abychom udělali vše pro obhájení podzimní pozice, a tím si zajistili účast v baráži o postup do WHIL. Fyzičku jsme nabírali střídavě na horách a v domácím prostředí,“ pochvaloval si přípravu trenér ženského výběru Aleš Chrastina.Herní a taktické prvky pak mužstvo pilovalo na několika turnajích, kde se naplno projevily všechny nedostatky, kterými tým zatím trpí. „Byli jsme ve Zlíně, kde však náš herní projev nesplnil mé představy a očekávání. Jedním z posledních herních testů byl víkendový turnaj v Praze a těsně před začátkem soutěže zavítáme na palubovku některého z polských soupeřů,“ dodal Chrastina.

Před začátkem jarních bojů je tým až na brankářku Kusýnovou zdravotně v pořádku. „Musíme post gólmanky nějak vyřešit. Zkoušíme naše talentované dorostenky a já doufám, že Kusýnovou nahradí,“ řekl ke kádru Chrastina.

Cíle se přes zimu nezměnily a družstvo chce vyhrát I. ligu a porvat se o postup do nejvyšší soutěže. „Podzim nás zavazuje k maximálnímu úsilí o obhájení naší pozice v soutěži. Chceme si zahrát baráž a minimálně týmu z nejvyšší soutěže pořádně znepříjemnit cestu za záchranou,“ dodal Chrastina. Ženský výběr zahájí soutěž příští neděli, kdy se představí na palubovce třetího týmu tabulky juniorky Slavie Praha.

Otrokovickou Jiskru posílily spojky ze Zlína     (zdroj Deník.cz)

S novou posilou v podobě spojky Julie Varhaníkové začaly druhou, herní fázi přípravy prvoligové házenkářky Otrokovic. Na jednodenním mezinárodním turnaji v Bánovcích nad Bebravou svěřenkyně trenéra Jiřího Závodníka ovšem porazily pouze jeden tým a obsadily třetí místo.

„Bylo znát, že děvčata odjela na turnaj po náročné fyzické přípravě, kdy téměř nedržela míč v ruce. Přesto se nám podařilo zdolat třetí tým první slovenské ligy Inter Bratislava poměrně jednoznačným rozdílem,“ poznamenal vedoucí týmu Otrokovic Zbyšek Cileček.„I přes porážky jsem s výkonem spokojen. Na týmu se projevila zlepšená fyzická kondice, na které děvčata pracovala od začátku ledna. Za zmínku jistě stojí výkon brankářek a Petry Manclové, jež byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje,“ nešetřil chválou vedoucí týmu.

Trenér Závodník se může radovat z příchodu ještě jedné posily - ze Zlína totiž přestoupila Vlaďka Novosádová (za svobodna Bachůrková). „Obě nové hráčky by se měly stát posilami, přičemž Vlaďka se poprvé představí v akci již v příštích dnech,“ dodal Cileček.Další herní prověrka čeká na šestý tým po podzimní části I. ligy již o víkendu, kdy v otrokovické hale uspořádají dvoudenní velký turnaj Winter Arvest Cup za účasti Liberce, Poruby, Velkého Meziříčí, Senice, Sence a Bánovců nad Bebravou.

ROZHOVOR S TRENÉREM MOSTECKÝCH HÁZENKÁŘEK

(Zdroj dhk-banikmost.cz)

 Počasí v těchto dnech stále přesvědčuje, že v Českých zemích kraluje paní zima. Ve sportovní hale Baníku Most to však hučí jako v úlu. Napilno tu trénují děvčata z oddílu DHK Baníku Most házené. Zanedlouho bude započata druhá část soutěže, jarní kola první ligy házené žen. Zde na 8. místě figuruje právě družstvo mosteckých dívek. O krátký rozhovor jsme požádali trenéra celku Jiřího Hanuse.

Druhá část ligového pokračování začne v polovině února, jak se družstvo připravuje? „Od konce soutěže, koncem listopadu a v prosinci jsme trénovali trochu odpočinkově. Děvčata se musela zregenerovat a vyléčit si drobná zranění. Naplno jsme začali trénovat třetího ledna. Příprava probíhala nestandardně, snažíme se již dnes ladit náš celek na příští rok, který pro nás bude asi dosti důležitý a zlomový. Zaměřili jsme se na rychlé přihrávky, kombinační hru, rychlost nohou, obratnost apod. Absolvovali jsme jeden turnaj v Liberci, kde ženy držely poprvé od listopadu míč, proto bych ho nerad hodnotil po herní stránce, tak jsme měli velké rezervy. Svůj účel však turnaj splnil a já jsem spokojen. V současnosti se zaměříme hlavně na balón a herní projev. Sehrajeme několik přátelských zápasu a já si jen přeji, abych měl do sezóny zdravé a připravené hráčky.“

Připravuješ pro jaro nějaké posílení týmu? „Nemyslím si, že bychom museli tým stůj co stůj posilovat. V družstvu je řada vyzrálých hráček. Do kolektivu se úspěšně zapracovává řada talentovaných dorostenek, kterým chci dát šanci. Kádr je natolik silný, že by se bez problémů měl pohybovat mezi sedmým a osmým místem. Pro náš herní projev je důležitý začátek jarního pokračování soutěže, když budeme bodovat, budeme klidní, a to se projeví i na herní pohodě. Pak dostanou svou příležitost mladé hráčky, tak aby byly připraveny pro další sezónu.“

Mluvíš o dobrém družstvu, není 7. až 8. místo trochu málo? „Na celkové naše umístění, je třeba koukat reálně. Naše nejlepší dvě hráčky hrají Československou ligu a mají tak v těle dvojnásobek zápasů. Na rozehrávce máme zatím nezkušené 18. leté děvče. Celek prožívá přeměnu za pochodu a to pak je náročné skloubit herní projev s lepšími výsledky. Na podzim jsme chtěli 11. bodů, máme jen devět. Rádi bychom vše napravili hned v prvním kole jara.“

Kdy se můžeme těšit opět na první ligu? „Začínáme doma proti juniorkám Zory Olomouc, v sobotu 14. února(v 15.hod.). Na podzim jsme u nich prohráli o osm branek, proto máme co vracet. Zápas zajisté bude zajímavý, ale velmi těžký. Olomouc je na druhém místě v tabulce a body v žádném případě nerozdává. V případě našeho vítězství smažeme podzimní bodové manko.

Žádné komentáře