1.liga házené žen

Vyhledávání

Vlastní vyhledávání

Kalendář

Z diskuze

Vzkazy správci

Sport a turistika, Kolektivní sporty

Aktuálně

V 1.lize bude Liberec

Družstvo Liberce vybojovalo postup do 1.ligy po 46 letech
Družstvo DHK Lokomotiva Liberec zdolalo v posledním kole druhé ligy suverénním způsobem celek Vršovic a oslavy postupu mohly propuknout. O svém postupu však Liberečanky rozhodly už kolo před závěrem díky výhře ve Strakonicích.

Ženská házená v roce 1980 v Liberci úplně skončila pro nedostatek hráček. Nastalo jakési "období temna". Teprve o 16 let později vznikly základy, na nichž se podařilo ženský tým obnovit. Tehdy totiž bylo založeno žákovské družstvo, jehož některé členky vydržely u házené dodnes.

Tým žen byl v Liberci obnoven před rokem a přihlásil se do druhé ligy. Tou prošel jako naprostý suverén. Házenkářky vyhrály 17 utkání a pouze jednou odešly poraženy. "Bylo to v Pardubicích, které přitom nepatří do špičky. Byl to z naší strany hodně nepovedený zápas," vrací se Christiánová k jediné prohře.

Liberecký tým však jinak exceloval, a to i přesto, že jeho věkový průměr činil necelých 20 let. Osu týmu tvořily bývalé liberecké dorostenky, další část tvořily studentky z libereckých škol doplněné o posily ze Slavie Praha Kračmanovou a Havlíčkovou.

Některé hráčky navíc nastupovaly ve dvou soutěžích najednou - kromě druhé ligy žen zvládaly i první dorosteneckou ligu. Liberečanky stavěly na tom, že trénovaly čtyřikrát týdně, a tedy víc než ostatní týmy. To se projevovalo hlavně v druhých poločasech utkání, kdy soupeřkám už často docházely síly.

Žádné výrazné posily liberecká Lokomotiva neplánuje. Místní hráčky by v příští sezoně měly tvořit dokonce až 80 procent. "Ale rozhodně potřebujeme sehnat nějaké brankářky. V současné době máme jednu a to je málo," říká Christiánová.

Družstvo dovedl k úspěchu trenér Luboš Zeman, ten však u týmu z osobních důvodů skončil. Nový kouč je v jednání. Jaké ambice bude mít Lokomotiva ve své premiérové sezoně v první lize? "Pokud bude družstvo zdravé, mohlo by hrát ve středu tabulky. To bychom pokládali za úspěch."

Poslední komentáře
03.07.2008 15:16:55: Tak doufám,že se najde někdo povolaný a založí funkční stránky házené žen v Liberci. Jinak je to hez...